Le Phoceen

Manchester United ma na oku Isaaca Lihadjiego, 17-letniego napastnika, obecnie objętego kontraktem młodzieżowym w Marsylii – donosi lokalna francuska gazeta, “La Provence”.

Pierwszy raz informacja o zainteresowaniu Lihadją przez Manchester United pojawiła się kilka tygodni, po ogłoszeniu, że Czerwone Diabły podpisały kontrakt z Noamem Emeranem z Amiens. Mówiło się wtedy, że Akademię klubu z Old Trafford wzmocni jeszcze kolejny wielki talent z Francji.

Kontrakt Lihadji z francuskim klubem wygasa w 2020 roku. Został nieco ponad rok, a Marsylia nadal nie rozpoczęła rozmów w sprawie pierwszego profesjonalnego kontraktu.

Na południu Francji muszą skupić się na poważniejszych sprawach, takich jak odbudowa bałaganu zostawionego przez Rudiego Garcię, jeśli opóźnienia dalej będą się utrzymywać, będzie to korzystne dla Manchesteru United.

Zainteresowanym młodym Francuzem oprócz zespołu Ole Gunnara Solskjaera jest Juventus, Barcelona i oba kluby z Mediolanu.

Lihadji nie ma nic przeciwko dalszemu pobytowi w Marsylii. Tutaj się urodził, a już 1 Lipca wraca do treningów z pierwszą drużyną. Nowy trener Andre Villas-Boas chce przyjrzeć się bliżej młodym członkom akademii.

Jeśli po rozpoczęciu sezonu nie dojdzie do rozmów na temat nowego kontraktu, kluby wokół niego mogą stać się bardzo kuszące.

Dyskusja