Getty Images

Aaron Wan-Bissaka, nowy piłkarz Manchesteru United, za pośrednictwem konta w portalu społecznościowym Instagram wystosował komunikat do osób związanych z Crystal Palace. To w tej ekipie młody reprezentant Anglii stawiał pierwsze piłkarskie kroki, przy Selhurst Park spędzając łącznie jedenaście lat.

Mający 21 lat prawy obrońca stał się piątym w historii najdroższym zawodnikiem pozyskanym przez “Czerwone Diabły”. Klub z Old Trafford zapłacił za niego 45 milionów funtów, a w połączeniu z bonusami kwota ta może wzrosnąć do 50 milionów funtów.

Wan-Bissaka przenosi się do Manchesteru jako najlepszy piłkarz sezonu w ekipie “Orłów”. W Premier League w sezonie 2018/2019 rozegrał 35 występów, notując przy tym 3 asysty. To jednak inne statystyki najbardziej imponują i oddają styl gry Anglika.

Ze wszystkich bocznych obrońców w lidze 21-latek miał w minionym sezonie najlepsze wyniki w zakresie wykonanych wślizgów (129, z czego aż 70% skutecznych), przechwytów (84) czy wybić piłki (129). Wan-Bissaka zwyciężył 249 z 377 pojedynków biegowych (66%) i 43 z 73 pojedynków powietrznych (59%). Przy fantastycznych umiejętnościach obronnych, piłkarz z powodzeniem radził sobie także w ofensywie – zanotował 1165 podań (średnio 33 na mecz) i 56 dośrodkowań (z celnością na imponującym poziomie 21%).

– Po jedenastu latach w Crystal Palace nadszedł czas na nowe wyzwanie. To był zaszczyt oraz przyjemność grać tutaj i reprezentować ten klub – czytamy w oświadczeniu Aarona Wan-Bissaki.

– Chciałbym podziękować sztabowi szkoleniowemu zarówno drużyny młodzieżowej, jak i pierwszego składu, za to jak bardzo przyczynili się do mojego rozwoju i tego, jakim stałem się piłkarzem. Największe podziękowania chciałbym skierować do Roya Hodgsona. Dał mi szansę, o której zawsze marzyłem – zagrać w Premier League. Wiara i zaufanie, jakie we mnie pokładał, wprowadziły mnie na wyższy poziom.

– Ten krok nie byłby możliwy bez cudownych kibiców, którzy wspierali mnie od momentu, gdy po raz pierwszy pojawiłem się na Selhurst Park. Przyśpiewka, jaką dla mnie przygotowaliście, już na zawsze zostanie mi w głowie.

– Jestem wdzięczny także moim kolegom z drużyny. Zawsze zagrzewali mnie do walki i oczekiwali od mnie tego, co najlepsze. Zaufali mi jako młodemu piłkarzowi, wchodzącemu do pierwszej drużyny, zawsze stając po mojej stronie. Czuję, że jestem niesamowitym szczęściarzem, mając tak ogromne wsparcie. Chcę życzyć całemu klubowi wszystkiego co najlepsze w przyszłości. Dziękuję Wam z całego serca.

Dyskusja