AFP / Getty Images

Piłkarze Manchesteru United powoli kończą urlopy, by od pierwszego dnia lipca ponownie pojawić się w ośrodku treningowym w Carrington. Tym, któremu w nadchodzącym tygodniu najwięcej uwagi poświęcą brytyjskie dziennikarze, będzie niewątpliwie Paul Pogba. Jaka przyszłość czeka reprezentanta Francji?

Jak wynika z informacji, do których dotarła redakcja “Evening Standard”, Pogba ma nadzieję, że uda mu się porozmawiać w cztery oczy z menedżerem Ole Gunnarem Solskjaerem i przekonać go, by ten zezwolił na jego odejście z Old Trafford.

To może jednak nie być takie łatwe, ponieważ obóz “Czerwonych Diabłów” dotąd zgodnie podtrzymywał zdanie o tym, że Pogba nie jest na sprzedaż. Wobec zainteresowania piłkarzem ze strony Realu Madryt i Juventusu, można się spodziewać, że oferta, która przekona Manchester United do zmiany zdania, musiałaby opiewać na minimum ok. 150 milionów funtów.

Solskjaer już wcześniej jasno zaznaczył także, że chce, by status kluczowych piłkarzy, których będzie miał do dyspozycji, był jasny do dnia wylotu drużyny na tegoroczne przygotowania do nowego sezonu. “Czerwone Diabły” do Perth udają się 7 lipca, a więc za równy tydzień. W drużynie znajdą się dwa letnie nabytki, tj. Daniel James ze Swansea City oraz Aaron Wan-Bissaka z Crystal Palace.

W “Evening Standard” czytamy także, że menedżer Man Utd ma już przygotowany plan awaryjny, na wypadek gdyby Pogba zażądał wystawienia na listę transferową i odejścia jeszcze w najbliższym okienku. W tej sytuacji Solskjaer miałby działać błyskawicznie i skierować uwagę w stronę Christiana Eriksena, któremu za rok kończy się kontrakt z ekipą Tottenhamu i który prawdopodobnie byłby w stanie wypełnić powstałą lukę po 26-letnim mistrzu świata.

Zdaniem “Czerwonych Diabłów”, zdobycie podpisu reprezentanta Danii pod umową wiązałoby się z wydatkiem rzędu ok. 70 – 80 milionów funtów, co oznaczałoby, że Solskjaer miałby do dyspozycji w dalszym ciągu jeszcze sporą część funduszy uzyskanych z transferu Pogby. Inni pomocnicy wymieniani w kontekście przejścia na Old Trafford to: Youri Tielemans, James Maddison oraz Bruno Fernandes.

Dyskusja