Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer naciska na zarząd klubu, aby do końca bieżącego tygodnia sprowadzono na Old Trafford zawodnika Newcastle United, Seana Longstaff – tak przynajmniej twierdzi brytyjski “The Mirror”.

Norweski menedżer liczy ponoć na to, że 21-latek będzie mógł udać się na okres przygotowawczy razem z zespołem. Manchester United wylatuje na przedsezonowy tour po Australii i Azji w następny poniedziałek.

Piłkarze „Czerwonych Diabłów” wrócili już z wakacji i w poniedziałek rozpoczęli treningi w ramach przygotowań do nowego sezonu. Solskjaer chciał, aby klub dopiął wszystkie transfery, jeszcze nim zespół wróci do treningów, lecz do klubu dotychczas zawitało jedynie dwóch nowych zawodników.

Media informują, że Solskjaer liczy na jeszcze co najmniej dwa transfery w postaci środkowego obrońcy oraz środkowego pomocnika. Uzupełnieniem do pomocy ma być Longstaff, jednakże odejście z Newcastle United Rafy Beniteza postawiło przyszłość Anglika pod znakiem zapytania. Niemniej jednak zarząd Manchesteru United jest przekonany, że zdoła sprowadzić pomocnika i jest gotowy złożyć za niego ofertę w ciągu najbliższych dni.

Uważa się, że klub z północnej Anglii byłby gotów do sprzedaży swojego zawodnika za 20 milionów funtów plus zmienne. Anglik miałby otrzymać na Old Trafford wieloletni kontrakt, opiewający na 75 tysięcy funtów tygodniowo.

Klub z Old Trafford jest także zainteresowany Bruno Fernandesem ze Sportingu, jednakże Longstaff znajduje się na szczycie listy życzeń po tym, jak przebił się do składu Newcastle w minionym sezonie.

Dyskusja