manutd.com

Manchester United ma przyjemność ogłosić, że Marcus Rashford podpisał z klubem nowy kontrakt, na mocy którego pozostanie na Old Trafford do czerwca 2023 roku. Umowa ma opcję automatycznego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej “Czerwonych Diabłów”.

– Manchester United znaczy dla mnie wszystko w moim życiu, odkąd przybyłem do tego klubu, gdy miałem 7 lat. Ten klub ukształtował mnie zarówno jako piłkarza, jak i jako człowieka. Dlatego też czuję się uprzywilejowany za każdym razem, gdy mam okazję nosić koszulkę tego klubu – mówił Rashford komentując podpisanie nowej umowy.

– Chcę podziękować Ole i jego sztabowi szkoleniowemu za to, co dla mnie do tej pory zrobili. Są perfekcyjną grupą trenerów, od których można się uczyć. Chcę kontynuować swój rozwój i chcę wznieść się na jeszcze wyższy poziom.

– Będę dawał z siebie wszystko, aby pomóc temu klubowi powrócić tam, gdzie jest jego miejsce i osiągać sukcesy, na które zasługują nasi fani – dodał.

Zachwytu z takiego obrotu sprawy nie ukrywał także menedżer “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer.

– Marcus to jeden z najbardziej utalentowanych angielskich piłkarzy swojego pokolenia. To niesamowity zawodnik, obdarzony przez naturę szybkością i energią. Marcus jest też świecącym przykładem talentu, jakie wywodzą się z naszej klubowej Akademii – mówił Norweg.

– Marcus dokładnie rozumie co to znaczy grać dla Manchesteru United. Pomimo jedynie 21 lat, posiada już wspaniałe doświadczenie. Ma przed sobą fantastyczną przyszłość w tym klubie i jestem zachwycony, że podpisał nowy kontrakt – dodał.

Rashford skomentował podpisanie nowej umowy z Manchesterem United także za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, pisząc: “Manchester to mój dom. United to moja drużyna. Jestem dumny z podpisania nowej umowy z klubem”.

Odkąd Rashford zadebiutował w seniorskich barwach Manchesteru United zaliczył 170 występów w drużynie, w których zdobył 45 bramek. W międzyczasie 21-latek rozegrał także 32 mecze w dorosłej reprezentacji Anglii, w których zanotował 7 trafień.

Dyskusja