Getty Images

W przyszłym roku przed rozpoczęciem rozgrywek Premier League na Old Trafford najpewniej odbędzie się mecz Manchesteru United z LDU Quito, nowym klubem Antonio Valencii – poinformowała peruwiańska gazeta “El Comercio”. Spotkanie to ma być okazją do uhonorowania kariery Ekwadorczyka w koszulce “Czerwonych Diabłów”, którą przyodziewał w latach 2009-2019.

W minionym tygodniu Antonio Valencia został oficjalnie piłkarzem ekwadorskiego LDU Quito. 33-latek będzie miał jednak okazję wrócić jeszcze na Old Trafford. Jak zapowiedział Esteban Paz, dyrektor sportowy Liga de Quito, będą podejmowane starania, by za rok zorganizować mecz towarzyski pomiędzy tymi zespołami.

– Mecz będzie należeć do Antonio: cały dochód, kasa. Jako klub poradzimy sobie z całą zewnętrzną organizacją. W tym momencie to jest najważniejsze, co łączy się z marką Antonio Valencii. Krok po kroku zaczniemy budować pożegnalne spotkanie Antonio Valencii na Old Trafford – powiedział Paz.

Za oficjalne ogłoszenie wszystkich szczegółów, a więc daty i godziny takiego spotkania, odpowiedzialny będzie oczywiście Manchester United. Ekwadorski piłkarz na Old Trafford ma status legendy. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku dni klub z Anglii opublikuje oświadczenie w tej sprawie. Antonio Valencia przez 10 lat pobytu w czerwonej części Manchesteru rozegrał 339 spotkań. Zdobył 25 bramek i podniósł dziewięć trofeów.

Jeden z przedstawicieli piłkarza, Juan Carlos Holguin, skonsultował z Manchesterem United pomysł rozegrania takiego spotkania przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. – Odpowiedzieli: “Z LDU Quito? Naszym przeciwnikiem w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2008 roku? Oczywiście, że tak!”.

Antonio Valencia odbył we wtorek drugi trening z nowym zespołem. Ze swoim nowym pracodawcą podpisał 2-letnią umowę, z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Dla Ekwadorczyka jest to powrót do ojczyzny po 14 latach występów w europejskich klubach (Villarreal, Wigan Athletic i Manchester United), z czego większość spędzonych na Old Trafford.

Dyskusja