Getty Images

Reprezentant Anglii, Marcus Rashford, podpisał w miniony poniedziałek nowy, czteroletni kontrakt z Manchesterem United. Jego kolega z zespołu, Juan Mata, wspomina pierwsze treningi młodego Anglika.

Juan Mata przyznał, że od chwili, gdy pierwszy raz zobaczył Marcusa Rashforda na treningu wiedział, że jest to wyjątkowy piłkarz. 21-latek miał w poniedziałek powody do świętowania, gdyż podpisał nowy, czteroletni kontrakt. Mówi się, że młody Anglik może zarabiać nawet 250 tys. funtów tygodniowo.

O napastniku zrobiło się głośno na początku 2016 roku, gdy miał zaledwie 18 lat. Właśnie wtedy Rashford zdobył dwa gole dla „Czerwonych Diabłów” w meczu Ligi Europy przeciwko Midtjylland.

Dobre występy w tamtym sezonie spowodowały, że Rashford zadebiutował w reprezentacji Anglii w meczu przeciwko Australii, a następnie znalazł się w kadrze na Euro 2016. W ostatnich trzech sezonach młody Anglik jest kluczową postacią zarówno w reprezentacji jak i w klubie z Old Trafford.

Podczas imprezy organizowanej przez Soccerex, Juan Mata stwierdził, że dokładnie wiedział do czego zdolny jest Marcus Rashford, gdy pierwszy raz zobaczył go w treningu.

– Jego początki były wspaniałe. Kiedy pierwszy raz trenował z drużyną czuliśmy, że jest w nim coś wyjątkowego. Marcus bardzo dobrze się rozwija. Jest świetnym graczem. Ma dobrą mentalność, co jest bardzo ważne w jego wieku – mówił Mata.

– Strzela gole dla Anglii i dla nas, więc cieszymy się, że mamy go w naszej drużynie. Potrafi zmienić przebieg meczu jednym sprintem, jednym zwodem.

– Marcus to wielki talent. Miejmy nadzieję, że przez wiele lat będzie robił dużo dobrego dla reprezentacji Anglii i Manchesteru United – dodał Hiszpan.

Dyskusja