Getty Images

Na początku tygodnia chorwackie media podały dość zaskakującą wiadomość, że Manchester United złożył ofertę w wysokości 36 milionów funtów za hiszpańskiego skrzydłowego Dinama Zagrzeb, Daniego Olmo.

Olmo był jedną z rewelacji zakończonych w minioną niedzielę mistrzostw Europy do lat 21, które były rozgrywane we Włoszech. Tam wraz z kolegami z kadry Hiszpanii zdobył złoty medal, pokonując w finale 2:1 rówieśników z Niemiec. 21-latek zdobył w tych rozgrywkach 3 bramki i został wybrany do jedenastki turnieju.

Rozgrywki te bacznie obserwowali skauci różnych europejskich klubów. Dobra gra młodego Hiszpana nie uszła ich uwadze, co miało zaowocować wpływem do Dinama Zagrzeb kilku ofert za 21-latka, w tym z Manchesteru United.

Agent piłkarza, Andy Bara, nie chciał wprost skomentować doniesień dotyczących zainteresowania jego klientem, ale przyznał jednocześnie, że “Manchester United nie ma w składzie takich piłkarzy jak Dani Olmo”.

– Na ten moment nie mogę udzielić komentarza na ten temat. Poważne rozmowy rozpoczęły się dziś, a ostateczne decyzje zależeć będą oczywiście od Dinama i samego Olmo – mówił Bara w rozmowie z chorwacką gazetą “Sportske Novosti”.

– Odesłałem wszystkie zainteresowane kluby do władz Dinama i kiedy dojdą do porozumienia w sprawie sumy odstępnego, to wówczas ja będę mógł uzgadniać warunki kontraktu dla Daniego.

– Dani jest w stanie grać dla każdego klubu, co pokazał już na Euro U-21. Jeżeli mowa o Manchesterze United, to nie mają tam takiego piłkarza jak Olmo – zakończył.

Z kolei Dani Olmo zapytany w rozmowie dla chorwackiego portalu internetowego T-Portal o zainteresowanie ze strony wielkich europejskich klubów, w tym Barcelony i Manchesteru United, odpowiedział:

– Kompletnie nic nie wiem na ten temat. To sprawa dla mojego menedżera, Andy’ego Bary oraz mojego ojca. Nie zaprzątam sobie tym głowy.

Zapytany z kolei o to, w jakim klubie zagrałby najchętniej, świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Europy odpowiedział:

– To bardzo proste – w klubie, w którym będę grał. Jestem wciąż młody i dla mnie najważniejsze jest to, abym otrzymywał minuty na boisku.

Tymczasem włoski portal Tutto Mercato Web podaje, że 21-latkiem zainteresowane są również ekipy Milanu i PSG, ale to Manchester United ma znajdować się w najlepszym położeniu, jeżeli chodzi o potencjalne pozyskanie Hiszpana.

Dyskusja