Getty Images

Od pewnego czasu Eric Bailly jest łączony z opuszczeniem Old Trafford. Francuskie media donoszą, że obrońcą poważnie zainteresowany jest Olympique Lyon.

We wtorek „L’Equipe” poinformowało, że środkowy obrońca Manchesteru United jest głównym celem transferowym francuskiego klubu. Nie zostały jednak przedstawione żadne szczegóły dotyczące ewentualnej opłaty za transfer. Wśród innych opcji dla Lyonu francuskie źródła wymieniają Laurenta Koscielnego z Arsenalu oraz Joachima Andersena z Sampdorii.

Wygląda na to, że oczekiwania Manchesteru United nie byłyby jedyną przeszkodą w transferze Iworyjczyka. Dzisiejsze wydane „L’Equipe” donosi, że sam Eric Bailly „nie jest zbyt entuzjastycznie” nastawiony do tego pomysłu. Piłkarz był priorytetem dla Lyonu, ale w związku z jego brakiem zainteresowania transferem, taki ruch wydaje się bardzo mało prawdopodobny.

W takiej sytuacji Joachim Andersen wydaje się być teraz głównym celem władz Lyonu. Sam piłkarz wyraził chęć zmiany barw klubowych. Francuski zespół wystosował do Sampdorii już dwie oferty, ale obie zostały odrzucone. Włoski klub za swojego gracza oczekuje ok. 30 mln euro.

Dyskusja