manutd.com

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że wchodzi w oficjalną współpracę z firmą Konami Digital Entertainment w zakresie najnowszej edycji popularnego symulatora gry w piłkę nożną, znanego teraz pod nową nazwą eFootball PES 2020.

Znana dotychczas pod nazwą popularna seria gier Pro Evolution Soccer, we wrześniu bieżącego roku zadebiutuje w nowej odsłonie i pod nową nazwą jako eFootball Pro Evolution Soccer 2020. Zabieg ten jest spowodowany ukierunkowaniem się rozrywki na rozgrywki prowadzone “w sieci”.

Na stronie “Czerwonych Diabłów” możemy przeczytać m.in. że w nowej odsłonie gry odwzorowano stadion Old Trafford z najdrobniejszymi detalami, których do tej pory nie można było zobaczyć w żadnym symulatorze piłki kopanej. Ponadto wykorzystując technologię pełnego skanowania 3D sylwetek piłkarzy, zawodnicy Manchesteru United w eFootball PES 2020 wyglądają nadzwyczaj realistycznie.

Gra zawierać będzie nową odsłonę “Matchdaya”, która pozwoli fanom łączyć się on-line i brać udział w cotygodniowych meczach rozgrywkowych, które skorelowane będą ze spotkaniami rozgrywanymi w realnym świecie piłkarskim. Zwycięzcy z każdego meczu będą zbierać punkty dla swojej drużyny. Zespoły i piłkarze z największą liczbą punktów zagrają później w Grand Final, gdzie będą mieli szanse na zwycięstwo w całym turnieju.

Ekskluzywne wydanie gry poświęcone drużynie z Old Trafford także będzie dostępne w sprzedaży wraz z jej premierą. Scott McTominay, Diogo Dalot oraz Victor Lindelof, to zapaleni gracze w składzie Manchesteru United, którzy uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Konami, w którym przedstawiono ich hologramy.

Ponadto McTominaya wybrano ambasadorem tego projektu. Młody Szkot nie ukrywał zadowolenia z tego faktu.

– To dla mnie prawdziwy zaszczyt. Jestem naprawdę podekscytowany tą współpracą. Wiele czasu poświęcam na rozrywkę z tą grą, a obecna grafika wygląda absolutnie niesamowicie – mówił McTominay.

– Niezależnie od tego, w jaką wspólnie gramy grę [piłkarze Manchester United – wyj. red.] – czy to gra karciana z Victorem, czy jakaś gra na PlayStation bądź X-BOXie, zawsze mam ochotę w tym uczestniczyć!

– Najlepszą zaletą tej gry jest to, że można w nią grać razem z przyjaciółmi. Ponadto możemy przynieść nową grę do naszej szatni. Nie każdy zagra w PESa 2020, więc to będzie ekscytujące dla chłopaków. Mam nadzieję, że rozegramy kilka dobrych spotkań – dodał.

Nową odsłonę serii Pro Evolution Soccer, która jest głównym konkurentem dla sztandarowego tytułu programistów EA Sports, serii FIFA, pochwalił także Victor Lindelof.

– Gra wygląda naprawdę przyjemnie. Nawet tatuaże na sylwetkach piłkarzy są bardzo realistyczne. Wyglądają zupełnie jak w rzeczywistości. Uwielbiam grać w gry komputerowe. To zawsze świetna zabawa, jeżeli chodzi o spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Legendą Manchesteru United w nowej odsłonie gry został David Beckham. eFootball PES 2020 ma mieć swoją oficjalną premierę na rynkach w Europie (w tym także w Polsce) 10 września 2020 roku.

Dyskusja