atleticodemadrid.com

Joao Felix przenosi się z Benfiki Lizbona do Atletico Madryt. O porozumieniu oficjalnie powiadomiły oba kluby. Jest to rekordowa transakcja zarówno dla Portugalczyków, jak i drużyny z Hiszpanii.

19-latek zadebiutował w barwach dorosłej drużyny z Estadio da Luz niespełna rok temu i z miejsca stał się gwiazdą swojego zespołu ostatecznie kończąc miniony sezon z dorobkiem 20 bramek w 43 meczach.

To wzbudziło zainteresowanie młodym Portugalczykiem przez wiele czołowych europejskich klubów, w tym m.in. Manchester United. “Czerwone Diabły” przez kilka tygodni miały zabiegać o Joao Felixa, ale Benfica postawiła sprawę jasno – zawodnik odejdzie dopiero, jak ktoś zdecyduje się zapłacić klauzulę wykupu zawartą w jego kontrakcie, a która opiewa na 120 milionów euro.

Klub z Old Trafford ostatecznie wycofał się z tej batalii, na czym skorzystało Atletico Madryt. To właśnie zespół ze stolicy Hiszpanii zdecydował się zapłacić za zawodnika ostatecznie 126 milionów euro, które będzie płatne w ratach. Tym samym Joao Felix stał się najdroższym portugalskim piłkarzem w historii, bijąc nawet kwoty, jakie Real Madryt czy Juventus płacili za Cristiano Ronaldo.

Felix przeszedł już testy medyczne w Clinica Universidad de Navarra zanim podpisał z Atletico Madryt aż 7-letni kontrakt. Będzie grał z “siódemką” na plecach zastępując tym samym odchodzącego z drużyny Antoine’a Griezmanna. Klub ze stolicy Hiszpanii w środę pozyskał także za darmo z FC Porto pomocnika Hectora Herrerę.

Dyskusja