manutd.com

Były kapitan Manchesteru United, według doniesień z Serbii, może niebawem wrócić na Old Trafford w nowej roli. Nemanja Vidić miał otrzymać propozycję poprowadzenia drużyny rezerw “Czerwonych Diabłów”.

Kadra U-23 pozostaje “osierocona” od kilku miesięcy, po tym jak klub rozwiązał współpracę z jej dotychczasowym trenerem, Ricky’m Sbragią. Do tej pory poszukiwany jest następca 63-latka. Serbski dziennikarz, Nebojsa Marković, za pośrednictwem swojego konta na Twitterze przekazał wypowiedź najbliższego przyjaciela Vidicia, Nenada Lalatovicia:

– Vidić obecnie mieszka w Mediolanie i rozważa podjęcie się zawodu trenera, ale nie jest jeszcze tego pewny. Obecnie zaproponowano mu poprowadzenie rezerw Manchesteru United.

– Powiedziałem mu: “to idealna okazja dla ciebie, jeżeli chcesz to robić – wróć do Anglii, przejmiesz jutro zespół, a do tego Manchester to miejsce, gdzie świetnie wspominają twoje imię, więc jak dla mnie to odpowiednia decyzja dla ciebie”.

– Jednak nie podjął jej jeszcze. Wspieram jego kandydaturę zostania trenerem Manchesteru United, ponieważ jest tam dla niego szansa, aby w przyszłości objął także pierwszy zespół.

Nemanja Vidić był filarem obrony Manchesteru United w latach 2006-2014, pełniąc też rolę kapitana tej drużyny w okresie 2010-2014. Serb następnie przeniósł się do Interu Mediolan, gdzie zakończył piłkarską karierę w styczniu 2016 roku. Od tamtej pory zrobił wszystkie kursy trenerskie UEFA i niejednokrotnie zapowiadał, że rozważa rozpoczęcie pracy w tym zawodzie.

Dyskusja