Agent Lukaku: transfer do Interu jest skomplikowanym marzeniem

Sky Sports Jakub Grzeszczak
Zmień rozmiar tekstu:

Federico Pastorello, agent Romelu Lukaku, przyznał w wywiadzie dla Sky Italia, że Inter Mediolan usilnie próbuje sprowadzić belgijskiego napastnika. Według doniesień Inter uważa Lukaku za swój cel numer jeden w letnim okienku transferowym i chce zaproponować Manchesterowi United dwuletni wypożyczenie z wymogiem późniejszego wykupu za 60 milionów funtów.

Agent piłkarza spotkał się z przedstawicielami włoskiego klubu w Mediolanie. Po odbytym spotkaniu przyznał, że kluby prowadzą rozmowy na temat potencjalnego transferu 26-letniego piłkarza.

– Na tę chwilę nie ma konkretów – powiedział Pastorello w wywiadzie dla Sky Italia. – Rozmawiałem z dyrektorem klubu [Giuseppe Marottą] na temat intencji klubu wobec zawodnika.

– Nie możemy narzucić im terminów, musimy czekać na ich decyzję. Jednakże jeśli chcą go sprowadzić, muszą się pośpieszyć.

Inter usilnie stara się go zakontraktować. Robią wszystko, co mogą. Jasne, czasami zrealizowanie planów nie jest łatwe, lecz z całą pewnością wiemy, że chcą go mieć u siebie. Na tę chwilę ten transfer jest skomplikowanym marzeniem – zakończył.

Według Sky Sports News Antonio Conte, który został nowym menedżerem włoskiego zespołu, uważa Lukaku za swój główny cel transferowy. Jednakże Inter musi najpierw zarobić na sprzedaży swoich zawodników, aby móc sprowadzić Belga.

Włoski menedżer ostrzył zęby na 26-letniego napastnika już w 2017 roku, kiedy próbował sprowadzić go do Chelsea, lecz wówczas wyścig po podpis Lukaku wygrał Manchester United, gdzie w 96 występach zdobył 42 bramki.

Włoscy dziennikarza, Gianluca di Marzio i Fabrizio Romano, także potwierdzają że rozmowy na temat potencjalnych przenosin Belga do Włoch wciąż trwają, a życzeniem samego zawodnika ma być gra w Interze w przyszłym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze