Getty Images

Były napastnik Manchesteru United Dymitar Berbatow uważa, że obecni napastnicy „Czerwonych Diabłów” są wystarczająco dobrzy aby pomóc drużynie osiągnąć lepsze wyniki niż w zeszłym sezonie.

Podczas ceremonii otwarcia Manchester United Experience Center w Pekinie, 38-letni Bułgar został zapytany o konieczność zakupu nowych napastników przez Manchester United.

– Nie jestem trenerem, więc to nie moja rola żeby o tym mówić, ale myślę, że obecni napastnicy są wystarczająco dobrzy. Lubię ich, zwłaszcza Anthony’ego Martiala, z którym miałem okazję grać w Monaco. Wiem jak dobry jest.

– Uważam, że on może być jeszcze lepszy dzięki odpowiednim treningom, właściwej postawie i odpowiednim wskazówkom trenera. Ole Gunnar Solskjaer był napastnikiem, jednym z najlepszych na świecie, więc piłkarze mogą bez problemu prosić go o radę jak strzelać, jak się ustawiać. Szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby klub potrzebował nowego napastnika.

Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i odnoszących sukcesy klubów na świecie, Manchester United trzy razy zdobył Puchar Europy oraz został 20-krotnym Mistrzem Anglii. Jednak poprzedniego sezonu „Czerwone Diabły” nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż znaleźli się dopiero na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

– Czasami sezony są dobre, a czasem złe. Mam nadzieję, że ten sezon będzie lepszy dla drużyny. Mamy odpowiedniego faceta jako trenera i prawdopodobnie kupimy kilku nowych zawodników, aby wzmocnić zespół. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że mamy wszystko czego nam potrzeba, aby ponownie zdobyć tytuł.

Berbatow grał dla Manchesteru United w latach 2008-2012, zdobywając dwa tytuły ligowe, dwa puchary ligi oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Dyskusja