manutd.com

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że zakończył restrukturyzację w obrębie drużyny do lat 23. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Jamesa Duckera z “The Telegraph” na miejscu zwolnionego w maju Ricky’ego Sbragii, zatrudniono Neila Wooda i Quintona Fortune’a.

Jednocześnie poinformowano, że obecny szef Akademii Manchesteru United, Nicky Butt, będzie od teraz miał większy wpływ i wgląd w program szkolenia młodzieży w klubie z Old Trafford.

36-letni Neil Wood (na zdjęciu po lewej) to były piłkarz młodzieżowych drużyn “Czerwonych Diabłów”, który wrócił do klubu z Old Trafford w 2014 roku i od tamtej pory przebijał się przez kolejne szczeble trenerskie na poziomie kadr U-16, U-18 oraz ostatnio U-23.

Z kolei 42-letni Quinton Fortune to dawny kolega z boiska Nicky’ego Butta. Były reprezentant RPA pod wodzą sir Aleksa Fergusona zaliczył w Manchesterze United 126 występów w latach 1999-2006. W ostatnim czasie zdobył licencję trenerską UEFA A.

– Akademia jest całkowicie skupiona na promowaniu dobrze przygotowanych do gry w pierwszej drużynie zawodników. Wierzymy w to, że nowo utworzona struktura będzie dla nas dźwignią do tego, aby osiągnąć ten cel – komentował zmiany w klubie Nicky Butt.

– Zarówno ja, jak i Neil Wood oraz Quinton Fortune mamy długoletnie powiązanie z Manchesterem United i możemy wnieść do drużyny bogactwo wiedzy oraz doświadczenia, dzięki naszej roli, a następnie przekazać to młodym piłkarzom.

– Dla naszej Akademii to niezwykle ekscytujący czas, biorąc pod uwagę fakt, że Ole Gunnar Solskjaer jest menedżerem pierwszej drużyny, ponieważ wierzy on szczerze w rozwój talentu naszych wychowanków.

– Wielkim powodem do dumy dla nas był fakt, że trzech zawodników Akademii zadebiutowało w pierwszej drużynie w minionym sezonie. Jako grupa teraz będziemy starać się wykorzystać ten sukces – dodał 44-latek.

Swojego zachwytu z nowej roli nie ukrywali dwaj główni zainteresowani, Neil Wood, który będzie pełnił rolę głównego trenera rezerw Manchesteru United i Quinton Fortune, który został jego asystentem.

– To naprawdę wielki zaszczyt otrzymać zatrudnienie w roli głównego trenera kadry Manchesteru United do lat 23. Wiele się nauczyłem na temat tej grupy zawodników przez kilka ostatnich sezonów – mówił Wood.

– Ten klub stanowi ogromną część mojego życia, odkąd dołączyłem do jego Akademii w 1999 roku. Jestem zachwycony, że mogę kontynuować tę relację i to w takiej roli.

– Akademia notuje fantastyczne wyniki w rozwijaniu piłkarzy, którzy są gotowi do gry w dorosłej drużynie Manchesteru United. Okazja otrzymania roli mającej na celu podtrzymanie tej tradycji, jest dla mnie niezwykle ekscytująca – dodał.

– Jestem zachwycony z powrotu do klubu w nowej roli – mówił z kolei Fortune. – Jako były piłkarz tego klubu wiem dokładnie, czego potrzeba i co to znaczy grać dla Manchesteru United. Będę przekazywał to doświadczenie wszystkim naszym młodym piłkarzom, starając się określać indywidualnie ich ścieżki rozwoju.

– Mam świetne relacje z Ole Gunnarem Solskjaerem, z którym współpracowałem w Cardiff City, gdzie byłem asystentem kadry U-21. Teraz wyczekuję już ponownej współpracy z nim, razem z Nicky’iem i Neilem.

– Będziemy wspólnie pracować nad jednym celem, którym jest kształtowanie piłkarzy zdolnych do gry w pierwszej drużynie Manchesteru United – zakończył.

Dyskusja