ESPN: Nemanja Matić może odejść do Serie A

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

AC Milan i Inter, zdaniem ESPN, wykazują znaczne zainteresowanie Nemanją Maticiem. 30-letni Serb ma wątpliwości, czy pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera ma szansę na regularną grę i ponoć pozytywnie zapatruje się na odejście z Manchesteru United.

Jak poinformowała amerykańska stacja telewizyjna ESPN, Nemanja Matić chce porozmawiać z Ole Gunnarem Solskjaerem. Tematem rozmowy ma być zainteresowanie ze strony mediolańskich klubów – Interu i Milanu. Konkretne działania mieli podjąć “Nerazzurri”, którzy wyrazili chęć zaoferowania Manchesterowi United 10 milionów funtów oraz Radji Naingollana.

Nemanja Matić na Old Trafford przybył w lipcu 2017 roku. Manchester United zapłacił wówczas Chelsea 40 milionów funtów. Po imponującym początku przygody w czerwonej koszulce pod wodzą Jose Mourinho, jego forma znacząco się pogorszyła. Pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera 30-letni Serb rozegrał osiemnaście spotkań, w których zdobył jedną bramkę. W razie odejścia Maticia, norweski szkoleniowiec jego następcy upatruje w 21-letnim Seanie Longstaffie, który reprezentuje barwy Newcastle United.

Według ESPN Nemanja Matić chętnie spogląda w stronę Półwyspu Apenińskiego i w najbliższych dniach ma porozmawiać z Solskjaerem. Serb ma wątpliwości, czy za kadencji Norwega będzie mieć szansę na regularną grę na Old Trafford i czy nie lepiej dla jego kariery byłoby zmienić otoczenie.

W najbliższą niedzielę Manchester United ma wylecieć do australijskiego Perth na pierwszą część trzytygodniowego touru przedsezonowego. Podczas niego “Czerwone Diabły” rozegrają mecze towarzyskie w Singapurze i Chinach. Matić z zespołem do Australii najprawdopodobniej poleci, ale długoterminowa przyszłość Serba na Old Trafford znajduje się obecnie w rękach Ole Gunnara Solskjaera.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze