Oficjalnie: Andreas Pereira z nowym kontraktem

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United nie zwalnia tempa jeżeli chodzi o podpisywanie nowych umów ze swoimi zawodnikami. Po tym jak podpis pod swoim nowym kontraktem na początku obecnego tygodnia złożył Marcus Rashford, teraz podobną rzecz uczynił Andreas Pereira.

Urodzony w Belgii reprezentant Brazylii związał się z “Czerwonymi Diabłami” umową ważną do końca czerwca 2023 roku, z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Autor najładniejszej bramki minionego sezonu w Manchesterze United po parafowaniu nowego kontraktu nie ukrywał swojej radości z tego powodu.

– Spędziłem już tyle czasu w Manchesterze, że postrzegam to miasto oraz ten klub jako mój dom. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że będę kontynuował tu swoją karierę – mówił Andreas Pereira.

– Menedżer okazał wielką wiarę we mnie i nie mogę się już doczekać, aż rozpocznie się kolejny sezon pod jego wodzą. Wiemy, że musimy ciężko pracować i zaczęliśmy to robić już od pierwszego dnia przedsezonowych przygotowań.

– Będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc klubowi prezentować się tak, jak powinniśmy, zarówno w nadchodzącym sezonie, jak i w kolejnych. Chcę też podziękować mojej rodzinie za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, a także Bogu za szansę, jaką mi ofiarował – dodał 23-latek.

Zadowolenia z nowej umowy dla Andreasa Pereiry nie ukrywał także Ole Gunnar Solskjaer, który po raz kolejny podkreśla, że ważni są dla niego zawodnicy, którzy wiedzą, co to znaczy grać dla Manchesteru United.

– Andreas to kolejny piłkarz, który wywodzi się z naszej Akademii i który rozumie, co to znaczy grać dla Manchesteru United. Przybył do nas z innego kraju, ale szybko zrozumiał wartości, jakie przyświecają grze w tym klubie i nie bierze tutaj niczego za pewnik – mówił Norweg.

– Andreas stał się ważną postacią naszego składu, wnosząc do niego swoją energię i ciężką pracę, jaką wykonuje w pomocy. Pracuje bez przerwy, każdego dnia na treningach. Ma świetny charakter i wie dokładnie, co musi zrobić, aby kontynuować swój rozwój. Wszyscy wyczekujemy już dalszej pracy z nim w nadchodzącym sezonie – dodał.

Przeczytaj również:  Harry Maguire atakuje krytyków: robią to dla kliknięć

https://twitter.com/utdxtra/status/1147101584205254656

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze