Getty Images

Manchester United chce sprzedać Paula Pogbę tego lata, niezależnie od tego, co kluv deklaruje publicznie – twierdzi reporter stacji Sky Sports, Kaveh Solhekol.

Stwierdzając, że zawodnik nie jest na sprzedaż za żadną cenę, „Czerwone Diabły” wysyłają ostrzeżenie do zainteresowanych klubów, że będą musiały ich przekonać, przeznaczając znaczną ilość pieniędzy.

Pogba jest największym atutem marketingowym Manchesteru United na boisku, więc nawet jeśli nie występował na odpowiednim poziomie po powrocie z Juventusu w 2016 roku, wciąż pozwala klubowi zarobić dużo pieniędzy.

Po zwycięstwie w Pucharze Świata zeszłego lata Pogba wrócił do Stanów Zjednoczonych i natychmiast stanął w obliczu gniewu Jose Mourinho, a ich relacje nadal się pogarszały.

Pogba został pozbawiony roli wicekapitana, a plotki o jego przyszłości nabrały rozpędu. Czuł się ograniczony przez Mourinho i być może chciał zrzucić większość winy na portugalskiego trenera za brak konsekwencji, ale nie zamydlił oczu fanom Man Utd, którzy po krótkim okresie wzniosłych występów zobaczyli jego formę pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.

Paul Pogba uważa, że potrafi grać lepiej niż w Manchesterze United – mówi dziennikarz Sky Sports. – Nie chce grać w klubie, który kończy na piątym lub szóstym miejscu w Premier League, nie chce grać w Lidze Europejskiej, chce grać w Lidze Mistrzów.

– Publicznie Manchester United mówi, że nie jest na sprzedaż, ale mają też problem, ponieważ umowa z zawodnikiem z roku na rok jest coraz krótsza. Zostały tylko dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok, jeśli klub nie sprzeda go teraz, jego wartość ulegnie zmniejszeniu, chyba że podpisze nową umowę, a na to się nie zanosi.

– Prywatnie za kulisami Manchester United mówi, że jest to czas na pozbycie się go, jest problemem, powoduje problemy w mediach swoimi wywiadami, jest problemem w szatni, ma po prostu zły wpływ.

– Powiedziano nam, że Man Utd oczekuje 150 milionów funtów za niego. Real Madryt ma problemy z Financial Fair Play, ponieważ wydali już tego lata dużo pieniędzy, ale myślę, że jeśli chcą go, to znajdą sposób na zorganizowanie funduszy, aby go zdobyć.

– Inny klub, który chce Pogbe to Juventus, ale nie sądzę, aby „Stara Dama”  mógła sobie pozwolić na zapłacenie 150 milionów funtów. Powiedziano mi, że klub może sobie pozwolić na zapłacenie za niego maksymalnie 89 milionów funtów – zakończył Kaveh Solhekol.

Dyskusja