Getty Images

Władze Realu Madryt uważają, że byłoby to nie do zaakceptowania, gdyby Paul Pogba przeciwstawił się Manchesterowi United. Kryzys może utrudnić operację związaną z potencjalnym transferem Francuza.

Ostatnią rzeczą, jaką chce Real Madryt, to problemy z Manchesterem United, jeśli chodzi o rozmowy i negocjowanie kwoty transferu Paula Pogby. „Królewscy” skontaktowali się z francuskim pomocnikiem, aby poprosić go, by nie spierał się ze swoim obecnym pracodawcą i aby zgłosił gotowość do treningów tak jak zwykle. Drużyna w tym roku leci do Australii i Azji na okres przygotowawczy przed sezonem.

Pogba, który opuścił swoją rodzinę w Nowym Jorku, mógł polecieć bezpośrednio do Australii na spotkanie z zespołem i sztabem szkoleniowym. Real Madryt nie ma żadnego konfliktu, który mógłby zrujnować negocjacje z Manchesterem United związane z transferem Pogby, którego Zinedine Zidane wyraźnie zażądał jako głównego ogniwa w swoim projekcie przebudowy składu.

Pogba „nie na sprzedaż” w komunikacie Manchesteru United

Jednak początkowe rozmowy między dwoma klubami nie dały Madrytowi zbyt wiele powodów do optymizmu. Od samego początku Manchester United mówił, że Pogba nie jest na sprzedaż. Kiedy Real Madryt zapytał o cenę za gracza, nie było po prostu odpowiedzi, ponieważ „Czerwone Diabły” oczekują, że pozostanie na Old Trafford w kolejnym sezonie. Ole Gunnar Solskjaer uważa Pogbę za kluczowego gracza swojego nowego projektu w Man Utd.

Paul Pogba w Tokio

Real Madryt poprosił Pogbę o wykonanie gestu, który może przełamać lód. Kilka tygodni temu, podczas imprezy promocyjnej dla Adidasa, Francuz oświadczył:

– To może być dobry czas na nowe wyzwanie gdzie indziej. Myślę o tym. Jestem w Manchesterze od trzech lat i radzę sobie świetnie, były wzloty i upadki, jak u każdego.

Po komentarzu zawodnika również postanowił odnieść się do całej sytuacji jego agent Mino Raiola, który dla „The Times” powiedział:

– Wszyscy w klubie, od menedżera po właściciela, znają życzenia Paula. Wszyscy znają wolę Paula. Jesteśmy w trakcie rozmów.

Dyskusja