aon.com
Getty Images

Manchester United potwierdził zatrudnienie do sztabu szkoleniowego Ole Gunnara Solskjaera dwóch nowych pracowników: Michaela Clegga w roli trenera wytrzymałościowego pierwszego zespołu oraz Eda Lenga, który będzie pracował jako główny naukowiec ds. sportowych. Ponadto miesiąc temu klub ogłosił powrót do klubu Richarda Hartisa w roli trenera bramkarzy.

– Mamy w sztabie ludzi, którzy już wcześniej byli związani z Manchesterem, w tym byłych graczy – powiedział Ole Gunnar Solskjaer w przedsezonowym wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

– Dołączył do nas Mike Clegg, z którym razem graliśmy. Współpracowałem też z jego ojcem Mickiem, kiedy był głównym terenem w klubowej siłowni. Kolejnym wzmocnieniem jest Richard Hartis, z którym współpracowałem przez siedem albo osiem lat, więc dobrze się znamy.

– Dołączył do nas również Ed Leng, który nie ma żadnego doświadczenia w klubie, ale współpracował z Warrenem Joycem, który, oczywiście, jest naszym człowiekiem. Ja również już wcześniej pracowałem z Edem.

Clegg wyraził swoje zadowolenie z dołączenia do Manchesteru United na swoim Twitterze:

– To wielka radość wrócić do ukochanej drużyny. Jestem zaszczycony, że pracuję dla jednego z najlepszych klubów na świecie. To praca moich marzeń.

41-latek zanotował 16 występów w trykocie „Czerwonych Diabłów” w latach 1996-2001 oraz był reprezentantem Anglii w drużynie do 21 lat. Wcześniej pracował w Sunderlandzie jako trener siłowy i kondycyjny.

Leng wcześniej zajmował stanowisko dyrektora wydziału naukowego ds. sportowych w Melbourne City w Australii, gdzie współpracował z byłym trenerem rezerw Manchesteru United Warrenem Joycem. Leng pracował także w akademii Tottenhamu.

Dyskusja