Getty Images

Ander Herrera w minionym tygodniu został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Paris Saint-Germain. Ocena decyzji byłego już pomocnika Manchesteru United w kwestii klubu, w którym będzie on kontynuował swoją karierę, podzieliła fanów klubu z Old Trafford.

29-latek po sformalizowaniu swoich przenosin do mistrzów Francji, udzielił wywiadu hiszpańskiej “Marce”, w którym wytłumaczył m.in. dlaczego Paris Saint-Germain, a także z jakiego powodu zdecydował się nie pozostać w Manchesterze United, sugerując m.in. że klub z Old Trafford zbyt późno wyszedł z propozycją nowej umowy.

– Nie lubię spoglądać wstecz. Były jednak różnice pomiędzy projektem klubu, a tym, jaką rolę miałbym w nim odgrywać. Byłem bardzo szczęśliwy na Old Trafford. Mam za co dziękować klubowi, jego fanom, a także Solskjaerowi – mówił Herrera.

Solskjaer zrobił wiele, abym został w klubie, ale sprawy po prostu się nie poukładały. Klub późno wyszedł z propozycją, a ja podjąłem już wtedy decyzję o grze w Paryżu – dodał.

Hiszpan podkreśla jednak, że okres pięciu lat spędzonych na Old Trafford, postrzega jako “fantastyczny czas” w jego karierze.

– To był fantastyczny czas. W ciągu pięciu lat rozegrałem dla klubu 189 meczów i byłem ważnym zawodnikiem dla wszystkich menedżerów, którzy przez ten czas prowadzili tę drużynę – kontynuował 29-latek.

– Prawdą jest też, że otrzymanie nagrody sir Matta Busby’ego [za Najlepszego Piłkarza Manchesteru United sezonu 2016/2017 – przyp. red.], sprawiło że czułem się tam wyjątkowo i byłem bardzo szczęśliwy. Zresztą zachowam w pamięci każdą chwilę, którą tam spędziłem – dodał.

Herrera zapytany o to, dlaczego wybrał akurat Paris Saint-Germain, podczas gdy media donosiły, że miał wiele ofert z różnych klubów, wyjaśnił:

– Ponieważ, aby opuścić United, największy klub w Anglii, potrzeba zespołu pokroju PSG, który jest z kolei największym klubem we Francji. Nie mógłbym grać dla innego klubu w Anglii.

– Ponadto PSG to klub, który znajduje się w fazie nieustannego rozwoju i który jest zlokalizowany w jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Odwiedziłem Paryż jako turysta i zakochałem się w tym mieście.

– Teraz będę miał szansę reprezentować drużynę z tego miasta, która ma wysoko postawione cele i która ma w swoim składzie kilku najlepszych zawodników świata – dodał.

Przy okazji Herrera został także zapytany o spekulacje dotyczące potencjalnego transferu Davida de Gei do ekipy PSG, ten jednak odpowiedział wymijająco:

– David to mój bliski przyjaciel. Według mnie znajduje się w trójce najlepszych bramkarzy na świecie. Jednak w PSG gra także dwójka świetnych golkiperów. Jest tutaj Areola, a także Trapp, który ma za sobą świetny sezon na wypożyczeniu w Eintrachtcie.

– Należy odnosić się z szacunkiem do piłkarzy, którzy już tam grają i spodziewać się, że Areola oraz Trapp mają przed sobą świetny sezon.

Dyskusja