Getty Images

W wywiadzie udzielonym “Talent Ain’t Enough” Diogo Dalot wypowiedział się na temat swoich odczuć związanych z transferem do Manchesteru United. Portugalski prawy obrońca zdradził także, kto jest jego idolem i z kogo stara się brać przykład.

Diogo Dalot do Manchesteru United trafił zeszłego lata. “Czerwone Diabły” zapłaciły FC Porto 22 miliony euro. W poprzednim sezonie Portugalczyk pojawił się na murawie w 25 spotkaniach, jednak początek sezonu stracił z powodu kontuzji. W wywiadzie udzielonym “Talent Ain’t Enough” Dalot zdradził, że wzorem dla niego od zawsze był Cristiano Ronaldo.

– Zawsze stawiałem Cristiano wśród zawodników na najwyższym poziomie ze względu na jego pracę, mentalność. Myślę, że jest to coś, za co zawsze powinniśmy go obserwować i brać z niego przykład, nawet jeśli zakończy już karierę. On jest inny niż reszta. Ma coś w sobie, dzięki czemu wygrał wszystko. Różnicą jest właśnie ta mentalność. Faceci z takim podejściem jak on są o krok przed innymi.

Diogo Dalot wrócił także pamięcią do momentu wyjazdu z Portugalii i zaaklimatyzowania się w Manchesterze.

– Przeniesienie się do Anglii było trudnym wyzwaniem. Jednak kiedy myślisz o piłce nożnej w najlepszym możliwym wydaniu, automatycznie na myśl przychodzi ci Premier League. Zmiana wyszła mi na dobre, ponieważ od zawsze marzyłem o graniu w tym kraju, w tej lidze, w tym klubie. Dla mnie to była fantastyczna podróż. Musisz być na najwyższym poziomie, na jakim to możliwe, aby być zawodnikiem Premier League.

Diogo Dalot przebywa obecnie w Australii, gdzie przygotowuje się z Manchesterem United do nowego sezonu. W kampanii 2019/20 będzie rywalizował ze sprowadzonym z Crystal Palace Aaronem Wan-Bissaką o miejsce w pierwszym składzie “Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja