Getty Images

Beniaminek angielskiej Premier League, Aston Villa, zakontraktował niedawno środkowego obrońcę, Tyrone’a Mingsa, płacąc Bournemouth rekordowe dla siebie ponad 20 milionów funtów. Zespół z Birmingham ma również w planach ponowne wypożyczenie zawodnika Manchesteru Untied, Axela Tuanzebe.

Według “The Telegraph” szkoleniowiec Aston Villi, Dean Smith, który miał przyjemność pracy z młodym obrońcą, widziałby go w składzie swojej drużyny na kolejny sezon. Tuanzebe w sezonie 2018/19 rozegrał w barwach “The Villans” 25 spotkań na poziomie Championship, a także komplet trzech spotkań barażowych o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, zbierając przy tym bardzo dobre recenzje.

Klub z Birmingham negocjuje również transfer Gary’ego Cahilla, który jest obecnie wolnym zawodnikiem, po wygaśnięciu jego umowy z Chelsea. Ten ruch nie jest jednak uważany za bardziej zbliżony niż ponowne wypożyczenie Tuanzebe.

21-latek w tej chwili przebywa z Manchesterem United na przedsezonowym tournee w Australii. Kilka dni temu przedłużył swój kontrakt z zespołem “Czerwonych Diabłów” do 30 czerwca 2022 roku.

Dyskusja