Marcus Rashford: Mason Greenwood dołączy do rywalizacji o miejsce w ataku

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford przyznał, że jest przekonany, że 17-letni Mason Greenwood w nadchodzącym sezonie będzie odgrywał coraz większą rolę w kadrze pierwszej drużyny.

21-letni Anglik, który sam jest wychowankiem klubowej Akademii, zapytany o to czy uważa, że jego młodszy kolega w przyszłych rozgrywkach będzie stanowił realną konkurencję dla pozostałych napastników w kadrze pierwszej drużyny “Czerwonych Diabłów”, odpowiedział:

– Tak, na 100%. Według mnie z pewnością otrzyma więcej czasu gry w pierwszej drużynie. Wszyscy z przyjemnością obserwują to, jak się rozwija i dorasta, ponieważ zrobienie kroku z piłkarza klubowej Akademii do zawodnika pierwszej drużyny, potrafi być trudne – mówił Rashford.

– Zaliczył dobry występ w naszym ostatnim meczu minionego sezonu przeciwko Cardiff City, co stawia go obecnie w dobrej pozycji. Miejmy nadzieję, że będzie to kontynuował i będzie dalej ciężko pracował na treningach, a wówczas nie widzę powodu, przez który miałby nie grać w pierwszej drużynie – dodał Anglik, który sam w 2016 roku przeszedł drogę, którą teraz podąża jego młodszy kolega.

Także Ole Gunnar Solskjaer podczas środowej konferencji prasowej chwalił 17-latka i zapowiedział, że w nadchodzącym sezonie kibice “Czerwonych Diabłów” częściej będą go oglądać w barwach pierwszej drużyny.

Mason Greenwood z pewnością otrzyma więcej szans gry w nadchodzącym sezonie. Dorasta przez to lato. Myślę też, że wraz z tym rośnie jego pewność siebie, której już nabrał w meczu przeciwko Cardiff City, ponieważ wówczas był naszym najlepszym zawodnikiem na boisku – mówił Norweg.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze