Getty Images

Marcus Rashford pojawił się na konferencji prasowej w Perth. Anglik wypowiedział się na temat przygotowań do nowego sezonu, przedłużenia swojego kontraktu z Manchesterem United, a także kontrowersyjnego filmiku, jaki w mediach społecznościowych zamieścił Jesse Lingard.

Na konferencji prasowej w australijskim Perth z dziennikarzami spotkał się Marcus Rashford. Anglik z dużym optymizmem podchodzi do przygotowań, a także do rozpoczęcia nowego sezonu. 21-latek zdradził, że czuje się lepiej przygotowany, niż w analogicznym okresie przed rokiem.

– Czuję się teraz lepiej, mam dobre warunki, by właściwie rozpocząć nowy sezon. W przeszłości to było trudne, ponieważ przed prawie każdym sezonem miałem turniej z drużyną narodową, więc siłą rzeczy przerwa była krótsza i szybciej musiałem wrócić do klubu. Rozpoczęcie sezonu w takich warunkach jest trudne. Teraz czuję się zdecydowanie lepiej, jestem w lepszej kondycji fizycznej i wydaje się, że wraz z trenerem zaradziliśmy temu problemowi.

W zeszłym sezonie Marcus Rashford zdobył 13 bramek w 47 spotkaniach Manchesteru United, co jest dla niego najlepszym wynikiem w karierze. Anglik twierdzi jednak, że jego gra polega na czymś więcej, niż tylko na zdobywaniu goli. Rashford został zapytany także o Harry’ego Kane’a, czy Sergio Aguero, którzy co sezon zdobywają powyżej 20 goli.

– Oni grają na “dziewiątce” przez 38 meczów w sezonie. Od samego początku mówiłem, że moim celem nie jest być “dziewiątką”, która nie może grać nigdzie indziej. Staram się mieć tak dużą swobodę, jak tylko to możliwe, być elastyczny. Wiem, nad czym pracowałem odkąd skończyłem sześć czy siedem lat. Miałem być w stanie grać jako środkowy napastnik, ale także umieć dostosować się do gry w innym systemie czy ustawieniu. Dla mnie to właśnie to, czym jest Manchester United. Zawsze mieliśmy graczy, którzy mogą wymieniać się pozycjami i elastycznych w kwestii ustawienia.

Przeczytaj także:  Chris Smalling z nadziejami na wyjazd na EURO 2020

Ole Gunnar Solskjaer na konferencji powiedział, że Rashford mógłby dołożyć do swojej gry więcej bramek, poprzez zachowywanie się pod bramką w określony sposób. Napastnik został poproszony o rozwinięcie słów Norwega.

– Wiele rzeczy, o których mówi trener, są instynktowne. Niekoniecznie jest to więc coś, nad czym muszę pracować. To po prostu polega na rozpoznawaniu pewnych sytuacji. Jeśli ktoś uderza na bramkę, instynktownie powinieneś iść za piłką. Nie ćwiczymy tego na boisku treningowym, ale myślę, że mamy na ten temat dużo do powiedzenia.

Niedawno Marcus Rashford podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do 2023 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 21-letni Anglik przyznał, że chce pomóc klubowi odzyskać pozycję na szczycie angielskiego futbolu.

– Dla mnie zawsze celem była pomoc Manchesterowi United w powrocie do miejsca, w którym byliśmy i do tego, co wszyscy wiemy o klubie. Moja decyzja o podpisaniu nowej umowy nie była więc trudna, ponieważ czuję, że jeszcze nie wypełniliśmy misji. Nie tylko ja czuję coś takiego. To coś, co podziela cała szatnia. Wszyscy z niecierpliwością chcą spełnić to marzenie.

Rashford krótko także wypowiedział się na temat zbliżającego się meczu sparingowego z Perth Glory.

– Szczerze mówiąc nie wiem o nich zbyt dużo. Wiemy jednak, że wszelkie dogodności, na które tutaj natrafiliśmy, były bardzo dobre. Mieliśmy kilka dobrych dni treningów, więc wszyscy czekamy na ten mecz i jesteśmy pewni, że Perth Glory również. Mamy jeszcze kilka dni do meczu, więc nadal będziemy ciężko trenować i kontynuować przygotowania.

Napastnik został także zapytany o kontrowersyjny film, jaki podczas wakacji w mediach społecznościowych umieścił jego przyjaciel, Jesse Lingard.

– Nie rozmawiałem o tym z trenerem. Ludzie muszę jednak zrozumieć, że Jesse po prostu korzystał ze swoich wakacji i popełnił błąd.

Przeczytaj także:  Odion Ighalo: chętnie zostanę na stałe, jeśli będzie taka możliwość

Przypomnijmy, że na filmiku Lingard postanowił pokazać kibicom swoje miejsce zamieszkania w trakcie wakacji. Anglik zaczął od pokazania swojego łóżka, co zostało opatrzone autorskim komentarzem o nocnych przygodach. Następnie 26-latek przeszedł do drugiego pomieszczenia, gdzie jego kolega imitował stosunek seksualny.

Dyskusja