Marcus Rashford na konferencji prasowej w Perth: znajdujemy się w lepszej kondycji niż przed rokiem

MEN Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Oprócz Ole Gunnara Solskjaera na środowej konferencji prasowej w australijskim Perth pojawił się także Marcus Rashford. Anglik wyjawił m.in. że drużyna znajduje się obecnie w znacznie lepszej kondycji niż przed rokiem i czuje, że z większym powodzeniem może rywalizować w lidze w nadchodzącym sezonie.

Konferencja prasowa w Perth z udziałem Marcusa Rashforda

O nastroju w szatni i przygotowaniu fizycznym zawodników

-Nastroje są takie, jakie być powinny. Wszyscy są pozytywnie nastawieni. Ostatni sezon nie był wystarczająco dobry w naszym wykonaniu. Obecnie znajdujemy się jednak w znacznie lepszej kondycji niż jaką posiadaliśmy dokładnie przed rokiem.

O swoim nowym kontrakcie

– Moim celem zawsze było przywrócenie naszej drużyny do miejsca, w którym powinna się znajdować. To nie była trudna decyzja. Wyczekujemy już pracy nad naszymi celami.

O odpowiedzialności za poczynania boiskowe drużyny

– Myślę, że spoglądając na nas indywidualnie, to każdy z nas musi brać na siebie odpowiedzialność za grę drużyny.

O swoich celach strzeleckich

– Czuję, że jestem w lepszej pozycji niż byłem wcześniej. Fizycznie czuję się w lepszej formie. Trudno będzie mi określić ten cel liczbowo, ale chcę zdobyć tyle bramek, ile tylko będę w stanie.

O dogonieniu Manchesteru City i Liverpoolu

– Uważam, że musimy do tego podejść mecz po meczu. Nie możemy spoglądać zbyt daleko przed siebie. Musimy się skoncentrować na nas samych.

O sukcesach Liverpoolu i Manchesteru City

– Dla mnie osobiście to trudne, a ponadto stawia nam to jeszcze większe wyzwanie. Nigdy się jednak przed nimi nie chowamy. Musimy iść naprzód jako drużyna.

O klubowej młodzieży

– Oczywiście przyglądałem się przez cały czas ich rozwojowi, więc ich obecność tutaj, na tournee, nie jest dla mnie szokiem. To także ekscytujący czas dla nich. Dobrze jest ich widzieć będących tu razem z nami.

O nowych nabytkach w postaci Daniela Jamesa i Aarona Wan-Bissaki

– Łatwo jest się u nas zaaklimatyzować. Dobrze wprowadzili się do drużyny i jest to prawdopodobnie idealne miejsce dla nich do dalszego rozwoju.

O swojej pozycji na boisku

– To trudne pytanie, ponieważ mówimy o dwóch kompletnie różnych sytuacjach. Moim celem nigdy nie było zostanie typową “dziewiątką”, która nie będzie potrafiła grać na innych pozycjach. Gra po lewej czy też prawej stronie boiska to coś, co chcę robić. Wiem nad czym pracowałem od 6. roku życia i w tym wszystkim chodzi o to, aby zaadaptować się do danej sytuacji.

O tym, czy Mason Greenwood może na stałe wskoczyć do pierwszej drużyny

– Tak, na 100%. Według mnie z pewnością otrzyma więcej czasu gry w pierwszej drużynie. Wszyscy z przyjemnością obserwują to, jak się rozwija i dorasta, ponieważ zrobienie kroku z piłkarza klubowej Akademii do zawodnika pierwszej drużyny, potrafi być trudne. Zaliczył dobry występ w naszym ostatnim meczu minionego sezonu przeciwko Cardiff City, co stawia go obecnie w dobrej pozycji. Miejmy nadzieję, że będzie to kontynuował i będzie dalej ciężko pracował na treningach, a wówczas nie widzę powodu, przez który miałby nie grać w pierwszej drużynie.

O nauce przekazywanej przez Ole Gunnara Solskjaera

– Wiele rzeczy opiera się na instynkcie, a tego nie da się tak naprawdę wypracować. Uważam jednak, że wiele można wynieść z rozmów z nim. Teraz ma czas na to, aby z nami popracować na boisku i robimy nowe rzeczy. Znajdujemy się w lepszej kondycji do tego, aby się dobrze prezentować.

O wakacyjnym wideo Jesse’ego Lingarda

– Nie rozmawiałem o tym z menedżerem. Ludzie muszą zrozumieć, że Lingard po prostu cieszył się ze swoich wakacji. Przy czym udostępnienie tego wideo w sieci było błędem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze