Młode “Czerwone Diabły” przed sezonem szlifują formę w Austrii

manutd.com Piotr Adamus
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarze Manchesteru United U-23 oraz U-18 przebywają obecnie na zgrupowaniu w Austrii, gdzie przygotowują się do nadchodzącego nowego sezonu. Zawodnicy Akademii klubu z Old Trafford w ostatnich dwóch latach przebywali w miejscowości Obertraun, natomiast w tym roku trenują nieco bliżej Wiednia.

Przedsezonowy obóz jest doskonałą okazją do poznania swoich podopiecznych dla nowo zatrudnionych trenerów, Neila Wooda i Quintone’a Fortune, którzy pracują ze starszą grupą młodych zawodników (kadra U-23). W tym samym czasie Neil Ryan drugi rok z rzędu sprawuje opiekę nad młodszą grupą piłkarzy “Czerwonych Diabłów” (kadra U-18). W Austrii obecny jest również szef całej Akademii, Nicky Butt, który nadzoruje cały program przygotowań.

– Przede wszystkim chodzi o powrót do pełnej sprawności – mówi pomocnik Arnau Puigmal. – Wszyscy wiedzą, że trudno jest osiągnąć 100% formy fizycznej, ponieważ większy nacisk kładzie się na bieganie, pracę na siłowni. O wiele większy niż w Hiszpanii, ale przyzwyczajam się do tego. Dobrze jest wrócić do bycia z grupą, ponieważ wszyscy są tutaj jak rodzina. Wszyscy są razem – kadra U-18, U-23 i cały personel.

– To inne miejsce i inne doświadczenie. Nie mogę się doczekać – dodaje z kolei inny młody zawodnik klubu z Old Trafford, Ethan Galbraith. – W Manchesterze było gorąco, lecz w Austrii jest jeszcze cieplej, więc praca fizyczna będzie jeszcze cięższa. Trenerzy mają przygotowane różne programy dla każdego gracza i wiemy, że to, co robimy poza boiskiem przełoży się na naszą lepszą grę.

– Przyzwyczaiłem się do gorącej pogody latem, ponieważ pochodzę ze Słowacji – wyjaśnia za to bramkarz, Alex Fojticek. – Mamy mroźne zimy, ale wiosną, jesienią i latem zawsze jest tam gorąco. Najważniejszą rzeczą jest dobrze przygotować się do sezonu. Mamy tutaj tydzień i będzie to trudne, ale wspaniale jest być znowu razem, jako grupa.

Przeczytaj również:  Harry Maguire atakuje krytyków: robią to dla kliknięć

Zespół do lat 23 w zaplanowanym na najbliższy piątek meczu sparingowym zmierzy się z drużyną Austrii Wiedeń.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze