Getty Images

Jak przekazał włoski dziennikarz Gianluca di Marzio, Manchester United dwa dni temu złożył do Fiorentiny zapytanie ws. dostępności i wyceny na rynku transferowym Nikoli Milenkovicia.

Fiorentina po fatalnym minionym sezonie w Serie A, w którym zajęła dopiero 16. miejsce w lidze i walczyła do samego końca o utrzymanie się w niej, próbuje mimo wszystko zatrzymać swoje największe talenty, w tym Federico Chiesę i wspomnianego Nikolę Milenkovicia.

21-letni Serb od dwóch lat występuje na środku obrony w ekipie “Violi”, gdzie przeniósł się z Partizana Belgrad. Tymczasem Manchester United usilnie poszukuje kandydata, który wzmocniłby środek defensywy klubu z Old Trafford. Problemem pozostają wysokie kwoty, jakie żądają za swoich piłkarzy inne zespoły, a Ole Gunnar Solskjaer na niedawnej konferencji prasowej w Perth zapowiedział, że “Czerwone Diabły” nie będą przepłacać za zawodników.

Di Marzio przypomina, że przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” kontaktowali się już z Fiorentiną ws. Milenkovicia w zimowym oknie transferowym. W styczniu klub z Old Trafford miał przedstawić ofertę 40 milionów euro za reprezentanta Serbii, ale włoski klub żądał co najmniej 10 milionów euro więcej.

Dyskusja