Di Marzio: przedstawiciel Interu już w Anglii, oferta 2-letniego wypożyczenia Lukaku

gianlucadimarzio.com, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazał włoski dziennikarz Gianluca di Marzio, dyrektor sportowy Interu Mediolan, Piero Ausilio, przybył w środę wieczorem do Londynu i w czwartek zasiądzie do pierwszych rozmów z władzami Manchesteru United na temat potencjalnej transakcji z udziałem Romelu Lukaku.

Włoski klub od kilku tygodni sonduje możliwość pozyskania Belga, ale problemem dla Mediolańczyków jest kwota, jaką chciałby, najlepiej od razu, otrzymać za swojego napastnika Manchester United. Mówi się tutaj o 75 milionach euro.

Tymczasem pierwsza oficjalna propozycja przedstawicieli Interu, zdaniem Gianluci di Marzio, wciąż ma opierać się na 2-letnim wypożyczeniu z koniecznością wykupu zawodnika po tym okresie, przy czym w nieco atrakcyjniejszej niż dotychczas podawanej w prasie formie.

Włosi mieliby z góry zapłacić 10 milionów euro, a w kolejnych dwóch latach przelewać na rzecz klubu z Old Trafford po 30 milionów euro za sezon gry Romelu Lukaku. Oznaczałoby to, że Belg przestałby być formalnie zawodnikiem “Czerwonych Diabłów” dopiero latem 2021 roku.

Istnieje jednak przekonanie, że “Czerwone Diabły” nie są skore na takie rozwiązanie i raczej będą obstawać przy swoim, żądając od Interu pełnej zapłaty od razu. Na to jednak ekipę Włoch stać może być dopiero, gdy sama sprzeda latem kilku zawodników. Ponadto klub z Old Trafford ma w pamięci zaporowe warunki, jakie Mediolańczycy stawiali w zeszłe lato, gdy Manchester United zgłosił się po Ivana Perisicia.

Jak dalej przekazuje Gianluca di Marzio, dyrektor sportowy Interu, Piero Ausilio, jak na razie udał się do Anglii na negocjacje w pojedynkę, aby wysondować możliwości dotyczące ewentualnego zakupu Romelu Lukaku. Dyrektor generalny “Nerrazurich”, Giuseppe Marotta, miał pozostać w Lugano.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze