Paul Kane/Getty Images

Gabriele Marcotti z ESPN twierdzi, że Paul Pogba nie zamierza zmuszać władz Manchesteru United do transferu, a w grę wchodzi nawet podpisanie nowego kontraktu.

Przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego i powrotem do pracy, Paul Pogba podczas kręcenia kampanii reklamowej w Azji, dał do zrozumienia, że chciałby podjąć w swojej karierze nowe wyzwanie. Tydzień temu, jego agent, Mino Raiola, przyznał, że trwa proces wyciągania Francuza z klubu z Old Trafford.

Zdaniem Gabriele Marcottiego, takie słowa Mino Raioli mogą być grą o nowy kontrakt dla najdroższego piłkarza “Czerwonych Diabłów”. Obecna umowa 26-latka wygaśnie w 2021 roku.  Według dziennikarza ESPN, Pogba pragnie gwarancji wzmocnień dwudziestokrotnych mistrzów Anglii przed podpisaniem nowego kontraktu. Francuskim piłkarzem zainteresowanie wyrażają Juventus oraz Real Madryt.

– Mino robi to, co do niego należy – powiedział dziennikarz.

– Ludzie myślą, że agenci dostają zapłatę tylko wtedy, gdy przeprowadzają transfery. Nie. Otrzymują ją również, gdy piłkarze przedłużają kontrakty. Paul Pogba znajduje się w takim momencie, że musi go renegocjować. United prawdopodobnie chcieliby ją przedłużyć. Nie chodzi tylko o finanse, Pogba chce wiedzieć, co przyniesie przyszłość.

– Podpisali kontrakt z Rashfordem, prawdopodobnie podpiszą z De Geą. Wan-Bissaka to świetny transfer, ale kto jeszcze zasili ich szeregi? Co zamierzają zrobić?

– Gdy Mino Raiola zabiera głos, wiesz że coś się dzieje, ponieważ nie zwykł tego robić. Oczywiście, jeśli Real przyjdzie z ofertą i gotową umową, Raiola i Pogba będą się tym cieszyć. Aktualnie badają grunt i chcą się zabezpieczyć.

– Pogba nie zamierza wymuszać transferu. On po prostu szuka rozwiązań, chce iść do przodu. Albo nowy kontrakt i pewne zobowiązania drużyny, albo oferta innego klubu i ruszy gdzieś indziej. To nie tak, że desperacko pragnie odejść, jak wielu ludzi sugeruje – zakończył Marcotti.

Dyskusja