dnaindia

Dziennikarz Sky Sports, James Cooper, postanowił podzielić się swoimi wrażeniami po pierwszej konferencji prasowej z udziałem Ole Gunnara Solskjaera. Zdaniem cenionego opiniodawcy, norweski szkoleniowiec stara się przywrócić Manchesterowi United mentalność panującą za sir Aleksa Fergusona.

O sprzedaży Pogby i Lukaku:
– Myślę, że Manchester United oczekuje na oferty za tych zawodników, ale nie znajduje się pod presją, aby się ich pozbyć. Wydaje mi się również, że wciąż szukają nowych opcji na rynku, głównie środkowego obrońcy, chyba kolejnego pomocnika i być może napastnika. Mam wrażenie, że do Manchesteru United przybędą jeszcze inni piłkarze.

– United wysłali prosty przekaz. “Patrzcie, Pogba jest z nami w Australii jest dla nas ważny, nie musimy go sprzedawać, żadnych ofert jak do tej pory nie było.” Nie chcą go sprzedawać z kilku powodów. Jednak wydaje mi się, że mówiąc, iż do klubu nie wpłynęły żadne oferty, sugerują, aby takie się pojawiły. “Złóżcie je, przetestujcie nas”. Być może, jeśli ktoś przyszedłby z naprawdę kuszącą propozycją w wysokości 150 milionów, mogliby się skusić.

– Manchester United jest zdeterminowany, aby wysłać w świat wiadomość o tym, że Lukaku i Pogba nie są na sprzedaż. Póki co obaj znajdują się w Perth na obozie przygotowawczym.

O pracy Ole Gunnara Solskjaera:
– Myślę, że burza, która pojawiła się w mediach społecznościowych po filmiku, który zasugerował konflikt pomiędzy Pogbą a Lingardem to coś, czego chcieli. Solskjaer się zmienia. Czerpie trochę z mentalności sir Aleksa Fergusona. Podobnie doprowadził do sytuacji “my kontra oni” [Manchester United vs. media – wyj. red.]. Przez to próbuje uzyskać pozytywny rezultat.

– Mogę wam obiecać, że w nadchodzącym sezonie Manchester United będzie lepiej przygotowany kondycyjnie i szybszy niż w poprzedniej kampanii.

Dyskusja