Getty Images

Dyrektor sportowy Interu Mediolan, Piero Ausilio, został złapany przez dziennikarzy stacji Sky Sports na lotnisku w Mediolanie, podczas podróży powrotnej z Londynu, gdzie prowadził rozmowy w sprawie pozyskania napastnika Manchesteru United, Romelu Lukaku, co sam potwierdził.

– Mieliśmy spotkanie z przedstawicielami Manchesteru United ws. Romelu Lukaku. To były oficjalne rozmowy pomiędzy dwoma poważnymi klubami. Zobaczymy co z tego wyniknie. Staramy się pozyskać wszystkich zawodników, których chciałby mieć u siebie Antonio Conte – mówił Ausilio, a informację tę przekazali za pośrednictwem swoich kont na Twitterze włoscy dziennikarze, Fabrizio Romano oraz Gianluca di Marzio.

Wcześniej włoskie i brytyjskie media informowały o tym, że Piero Ausilio spotka się w czwartek w londyńskim biurze Manchesteru United z prawą ręką Eda Woodwarda, Mattem Judge’em i podczas tych rozmów będzie sondował możliwości sprowadzenia Romelu Lukaku do Mediolanu.

Pierwsza oferta Interu za 26-latka miała zawierać opcję 2-letniego wypożyczenia z obligatoryjnym wykupem zawodnika po tym okresie. Cała transakcja miałaby się wówczas zamknąć w około 70 milionach euro. Media szybko jednak podkreślały, że takie rozwiązanie zostanie odrzucone przez Manchester United.

Jak przekazał dalej Gianluca di Marzio rozmowy na linii Inter-Manchester United zakończyły się w czwartek bez większych efektów i miały być ukierunkowane na sposób oraz strukturę potencjalnej płatności za zawodnika. “Czerwone Diabły” miały zakomunikować, że chcą za swojego napastnika otrzymać 85 milionów euro, jeżeli miałoby dojść do tego transferu. Kluby mają kontynuować negocjacje w nadchodzących dniach.

Dyskusja