Getty Images Europe

Sergej Milinković-Savić będzie głównym kandydatem do zastąpienia Paula Pogby, jeżeli Francuz odejdzie latem z Old Trafford – informują włoskie media. Manchester United jest ponoć skłonny do zapłacenia Lazio 80 milionów euro. Nie spełnia to żądań włoskiego klubu, który za swojego pomocnika chce otrzymać 20 milionów euro więcej.

Manchester United nie złożył jeszcze oficjalnej oferty za Sergeja Milinkovicia-Savicia, ale miał poinformować Lazio, że jest gotowy do zapłacenia 80 milionów euro za serbskiego pomocnika – donosi Sky Sports Italia. Zainteresowanie 24-latkiem wyrazić miało także Paris Saint-Germain, jednak kwota zaproponowana przez mistrza Francji nie usatysfakcjonowała klubu z Rzymu.

Kwota, jaką proponują “Czerwone Diabły”, wciąż nie jest jednak wystarczająca dla Lazio. Zdobywca Pucharu Włoch w poprzednim sezonie za swojego pomocnika oczekuje minimum 100 milionów euro. Stołeczni włodarze i tak zeszli z oczekiwań, gdyż rok temu minimalną cenę za Serba ustalili na poziomie 120 milionów euro. Sergej Milinković Savić mógłby trafić na Old Trafford, gdyby ostatecznie Manchester United opuścił Paul Pogba.

Przyszłość Milinkovicia Savicia wciąż nie jest jasna. Gdy kibice prosili go o pozostanie w Lazio na kolejny sezon, ten milczał i nie skwitował tej prośby żadnym komentarzem. Już w poprzednim roku znajdował się na liście życzeń wielu gigantów europejskiego futbolu, jednak Claudio Lolito, prezes Lazio, stwierdził, że Serb nie jest na sprzedaż. – Ile jest wart? Nie interesuje mnie to, bo on nie jest na sprzedaż. Kiedy jego ojciec chciał go przekonać do odejścia do Fiorentiny on przyszedł i powiedział, że chce odejść tylko i wyłącznie do Lazio. To mówi wszystko – mówił wówczas.

W najbliższych dniach z władzami klubu ma spotkać się Mateja Kezman – agent piłkarza. Jeśli klub ze stolicy Włoch puści Sergeja Milinkovicia Savicia, to tylko po wpłaceniu 100 milionów euro. Na niższe oferty Lolito nawet nie spojrzy, gdyż nie ma interesu w sprzedaży piłkarza. W barwach Lazio serbski pomocnik zagrał w 162 spotkaniach. Zdobył 31 bramek i 18 razy asystował przy trafieniach kolegów.

Dyskusja