Getty Images

Manchester United przystąpi do rozmów z Interem Mediolan ws. Romelu Lukaku. Klub z Old Trafford nie chce zgodzić się na wypożyczenie.

Rozmowy pomiędzy Interem Mediolan, a Manchesterem United mają się odbyć w czwartek w Londynie. Klub z Mediolanu jest zdeterminowany aby pozyskać Romelu Lukaku. Piero Ausilio, dyrektor sportowy Interu, spotka się z przedstawicielami „Czerwonych Diabłów” po swoim przylocie do stolicy Anglii.

Inter prawdopodobnie zaoferuje dwuletnie wypożyczenie o wartości ok. 9 mln funtów, z obowiązkiem wykupu za kolejne 53,7 mln. Jak donosi „The Telegraph” włodarzy klubu z Old Trafford interesuje tylko transfer definitywny i nie będą zainteresowani wypożyczeniem. Manchester United za swojego napastnika oczekuje ok. 75 mln funtów Nadzieją Interu na transfer Lukaku jest możliwa sprzedaż Mauro Icardiego, którym zainteresowany jest Juventus.

Lukaku, w przeciwieństwie do Paula Pogby, dotychczas publicznie nie wyrażał chęci opuszczenia Old Trafford. Belg wykazywał się pełnym szacunkiem dla obecnego pracodawcy, a na przedsezonowe zajęcia zgłosił się dwa dni wcześniej. Jednak, według „The Telegraph” Lukaku chciałby dołączyć do Interu i grać pod okiem Antonio Conte.

Według mediów napastnik nie jest zadowolony ze swojej pozycji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Menedżer „Czerwonych Diabłów” w ostatnim czasie próbuje nakłonić Belga do pozostania w klubie. Jednak Lukaku uważa, że to zbyt mało i zbyt późno. Były piłkarz Evertonu poczuł się odrzucony przez Solskjaera, gdy ten objął stery na Old Trafford, a jego pierwszym wyborem na pozycji napastnika został Marcus Rashford.

Lukaku ma mieć pretensje, że klub nie próbował nawet dementować informacji o jego ewentualnym odejściu. Ponadto Belg ma uważać, że przejście do Interu będzie najlepsze dla jego kariery, gdyż wkracza ona w szczytowy okres.

Dyskusja