manutd.com

Manchester United potwierdził, że członek personelu klubu został przewieziony do Royal Perth Hospital po tym, jak zachorował na ich przedsezonowym wyjeździe do Australii.

Według Sky Sports News osobą tą nie był trener Ole Gunnar Solskjaer ani żaden zawodnik oraz członek sztabu szkoleniowego w jego drużynie. Australijski kanał informacyjny 9 News poinformował, że mężczyzna po pięćdziesiątce został zabrany karetką do szpitala Royal Perth z hotelu Crown Towers, gdzie znajduje się kadra Manchesteru United. Oświadczenie wydane przez klub z Old Trafford brzmi:

– Jeden z naszych pracowników zaplecza został zabrany na noc do szpitala i wysłany przez naszego lekarza klubowego na dalsze leczenie. Prosimy o uszanowanie tajemnicy lekarskiej.

Niektóre media nieoficjalnie podają, że powodem hospitalizacji może być “podejrzenie przedawkowania” u mężczyzny.

Man Utd przybył do Australii już w poniedziałek, aby odpowiednio przygotować się do pierwszego przedsezonowego meczu z Perth Glory w sobotę. Solskjaer zabrał 28-osobowy skład na tournee, które obejmuje również mecz z Leeds United w Perth w najbliższą środę.

„Czerwone Diabły” zmierzą się następnie z Interem Mediolan i Tottenhamem w Międzynarodowym Pucharze Mistrzów w Azji, po czym wracają do Europy na swoje ostatnie przedsezonowe spotkania z norweskim klubem Kristiansund i AC Milan.

Dyskusja