manutd.com

Kadra Manchesteru United do lat 23 poznała swoich grupowych rywali w rozgrywkach EFL Trophy, w których będzie brała udział po raz pierwszy. Podopieczni Neila Wooda i Quintona Fortune’a zmierzą się w północnej sekcji tego turnieju z Doncaster Rovers, Rotherham United oraz Lincoln City.

Młodzi zawodnicy “Czerwonych Diabłów” po raz pierwszy wystąpią w tych rozgrywkach. Decyzja ta miała na celu wspomóc ich rozwój dzięki możliwości gry z seniorskimi drużynami niższych szczebli ligowych w Anglii.

Wszyscy wylosowani rywale “Czerwonych Diabłów” występować będę w przyszłym sezonie w League One, a więc na 3. szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Do Rotherham United, który spadł w minionym sezonie z Championship, na początku lipca br. przeniósł się do niedawna obrońca rezerw klubu z Old Trafford, Matthew Olosunde.

WYNIKI LOSOWANIA EFL TROPHY 2019/2020 – REGION PÓŁNOCNY:

Grupa A: Grimsby Town, Scunthorpe United, Sunderland, Leicester City
Grupa B: Accrington Stanley, Oldham Athletic, Fleetwood Town, Liverpool
Grupa C: Bury, Salford City, Tranmere Rovers, Aston Villa
Grupa D: Port Vale, Shrewsbury, Macclesfield Town, Newcastle United
Grupa E: Crewe Alexandra, Burton Albion, Mansfield Town, Everton
Grupa F: Bolton Wanderers, Bradford City, Rochdale, Manchester City
Grupa G: Blackpool, Carlisle United, Morecambe, Wolves
Grupa H: Doncaster Rovers, Rotherham United, Lincoln City, Manchester United

Z uwagi na to, że kadra Manchesteru United do lat 23 jest drużyną zaproszoną do udziału w tym turnieju, wszystkie trzy mecze w fazie grupowej rozegra na wyjazdach.

Drużynę rezerw “Czerwonych Diabłów” w nowym sezonie poprowadzą Neil Wood (na zdjęciu) wraz ze swoim asystentem Quintonem Fortune’em, którzy zastąpili na tym stanowisku Ricky’ego Sbragię. Wszystkiemu bacznie będzie przyglądał się szef klubowej Akademii, Nicky Butt.

Zadowolenia z możliwości rywalizacji swojej drużyny w rozgrywkach EFL Trophy, nie ukrywał Neil Wood.

– To dla nas nowe, ekscytujące wyzwanie. Nie uczestniczyliśmy wcześniej w tych rozgrywkach, więc to będzie dla nas nowe doświadczenie. Będziemy grali na stadionach, na których będą tłumy kibiców, a oczekiwania, gdy United pojawia się na danym boisku, są zawsze wyższe niż normalnie – mówił Wood.

– Zmierzymy się więc z atmosferą, którą ciężko jest odtworzyć, dlatego też z jednej strony będzie to duże wyzwanie, ale z drugiej to także ekscytujące dla chłopców, że będą mogli wziąć udział w tych rozgrywkach.

– Będą mieli okazję grać przeciwko zawodnikom z seniorskich drużyn, gdzie wiek nie ma takiego znaczenia. Będą musieli mierzyć się ze starszymi zawodnikami i będą musieli się do tego przyzwyczaić.

– To nie będzie łatwe. Będziemy przechodzić przez wzloty i upadki. Okresy, w których chłopcy będą mieli trudności w grze przeciwko starszym i lepiej zbudowanym zawodnikom, ale też takie, w których będą dobrze sobie radzić.

– Będą jednak musieli sobie z tym poradzić, ponieważ właśnie w ten sposób niweluje się różnice pomiędzy grą w drużynie U-23, a występami w zespole seniorskim. Osobiście jestem tym faktem podekscytowany, ponieważ chłopcy posiadają odpowiednie charaktery, a także determinację do tego, aby być gotowym na te pojedynki – dodał.

Zasada dotycząca wyjściowej jedenastki w rozgrywkach EFL Trophy polega na tym, że na 11 piłkarzy 6 musi mieć 21 lat lub mniej (licząc na dzień 30.06.2019 r.), a przy tym nie może na boisku przebywać więcej niż dwóch zawodników powyżej 21. roku życia, którzy mają na koncie więcej niż 40 występów w pierwszej drużynie.

Dokładne daty spotkań zostaną jeszcze potwierdzone w późniejszym terminie, ale wiadomo, że pierwsze mecze zostaną rozegrane około 2 września bieżącego roku.

Dyskusja