Getty Images

Jak przekazały m.in. dzienniki “Manchester Evening News”, a także “The Telegraph”, aktualnymi priorytetami Manchesteru United na rynku transferowym są transakcje związane ze sprzedażą Romelu Lukaku oraz zakupem Harry’ego Maguire’a.

“Czerwone Diabły” mają cały czas nie rezygnować ze starań o pozyskanie środkowego obrońcy Leicester CityHarry’ego Maguire’a. “Lisy” miały niedawno odrzucić ofertę klubu z Old Trafford za 26-latka, która opiewała na 70 milionów funtów. Przedstawiciele Manchesteru United wciąż mają jednak nadzieję na przełamanie impasu w tych rozmowach.

“MEN” podaje, że Ole Gunnar Solskjaer ma być zdeterminowany, aby pozyskać klasowego środkowego obrońcę po tym, jak Manchester United zanotował w minionym sezonie najgorszy sezon pod kątem straconych w lidze bramek (54) od kampanii 1978/79.

“The Telegraph” dodaje z kolei, że Leicester żąda za swojego zawodnika aż 90 milionów funtów, przez co z wyścigu o pozyskanie 26-latka wycofać miał się już Manchester City, który wycenia tego zawodnika na nie więcej niż 60 milionów funtów. “Czerwone Diabły” z kolei nie chcą płacić więcej niż 75 milionów funtów, a więc tyle, ile półtora roku temu Liverpool zapłacił Southamptonowi za Virgila van Dijka.

Z kolei Inter Mediolan podjął pierwsze formalne kroki w kierunku próby pozyskania napastnika “Czerwonych Diabłów”, Romelu Lukaku. Piero Ausilio, dyrektor sportowy “Nerrazurich”, w miniony czwartek przebywał w Londynie, gdzie prowadził pierwsze oficjalne rozmowy w tej sprawie, co też sam potwierdził w drodze powrotnej do Mediolanu.

Włoski klub na początku miał zaproponować “Czerwonym Diabłom” 2-letnie wypożyczenie Belga z początkową opłatą, a następnie obowiązkowym wykupem, co łącznie miałoby kosztować klub z Mediolanu, zdaniem “The Telegraph”, 62,7 miliony funtów, ale władz klubu z Old Trafford ma interesować jedynie bezpośrednia sprzedaż piłkarza.

To oznacza, że Inter prawdopodobnie najpierw będzie musiał skupić się na sprzedaży swoich zawodników w celu pozyskania odpowiednich środków, które mogłyby pokryć wymagania finansowe Manchesteru United dotyczące sprzedaży Romelu Lukaku. Klub z Mediolanu wciąż liczy na uzyskanie znacznej kwoty ze sprzedaży Mauro Icardiego, którym interesować ma się m.in. Juventus.

Dyskusja