manutd.com

Już w nadchodzącą sobotę (13.07) o godz. 13:00 czasu polskiego na Optus Stadium w australijskim Perth odbędzie się pierwszy sparing Manchesteru United podczas tegorocznego, przedsezonowego tournee. Rywalem “Czerwonych Diabłów” będzie miejscowe Perth Glory.

Ole Gunnar Solskjaer będzie miał wiele możliwości wyboru podczas desygnacji zawodników do pierwszej jedenastki na mecz z Perth Glory. Norweg na pierwszą część obozu przygotowawczego po Australii zabrał ze sobą grupę 28 zawodników. Ciężka praca rozpoczęła się dzień po przylocie, gdy “Czerwone Diabły” rozpoczęły treningi po dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Lekkich urazów – stłuczeń – w środę nabawili się Romelu Lukaku oraz Anthony Martial, którzy nie wzięli udziału w czwartkowej sesji treningowej. Jednak już w piątek wspomniani zawodnicy trenowali z zespołem na pełnych obciążeniach.

Okazje do rozegrania pierwszych spotkań w czerwonej koszulce otrzymają prawdopodobnie Daniel James oraz Aaron Wan-Bissaka. Obaj imponują swojemu nowemu szkoleniowcowi zaangażowaniem, przygotowaniem i szybkością podczas ćwiczeń. Walijczyk pracuje z zespołem od pierwszego dnia w ośrodku treningowym w Carrington. Młody Anglik natomiast rozpoczął treningi z Manchesterem United dopiero w Australii ze względu na urlop po Mistrzostwach Europy U-21.

Niewykluczone, że swoje szanse otrzymają również najmłodsi w pierwszym zespole, czyli: Tahith Chong, James Garner, Angel Gomes lub Mason Greenwood. Z wypożyczeń wrócili także Joel Pereira oraz Axel Tuanzebe.

Podczas meczu Solskjaer będzie dysponował nieograniczoną liczbą zmian, zatem po pierwszej połowie lub jeszcze w jej trakcie, możemy spodziewać się wielu korekt w składzie.

Dyskusja