Getty Images

Jak przekazuje brytyjski “The Mirror” były napastnik m.in. Manchesteru United i Arsenalu, Robin van Persie, uzgodnił warunki kontraktu ze stacją BT Sport, na mocy którego będzie jednym z ekspertów w studio, komentujących spotkania Premier League oraz Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020.

Holender w ostatnich latach wrócił do klubu, w którym zaczynał swoją piłkarską przygodę – Feyenoordu Rotterdam. Jednak po minionej kampanii zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę zawodniczą i otworzyć na nowe wyzwania.

Tym ma być dla obchodzącego w sierpniu 36. urodziny Holendra praca w charakterze eksperta piłkarskiego stacji BT Sport, która wraz z konkurencyjną Sky Sports ma prawa w Wielkiej Brytanii do pokazywania meczów Premier League, a także do transmitowania spotkań Ligi Mistrzów.

Jeżeli informacje te zostaną oficjalnie potwierdzone przez władze BT Sport, Robin van Persie dołączy do innych byłych zawodników Manchesteru United, którzy w ostatnim czasie pełnili podobną rolę w przytoczonej stacji, a są to Rio FerdinandOwen HargreavesMichael Owen oraz Paul Scholes. W konkurencyjnej Sky Sports pracuje m.in. Gary Neville.

Dyskusja