Getty Images

Jak przekazał James Ducker z “The Telegraph”, Newcastle United miało przekazać przedstawicielom “Czerwonych Diabłów”, że oczekują 50 milionów funtów za Seana Longstaffa, jeżeli 21-latek miałby tego lata zamienić St James’ Park na Old Trafford.

Longstaff kilka tygodni temu dość niespodziewanie stał się jednym z głównych celów transferowych Ole Gunnara Solskjaera w kwestii wzmocnienia środka pola. Jednak pomimo zaledwie 9 występów 21-latka w Premier League, “Sroki” miały postawić “Czerwonym Diabłom” zaporową cenę za swojego zawodnika.

Jak dalej przekazuje James Ducker, Ed Woodward miał w miniony weekend kontaktować się z dyrektorem zarządzającym Newcastle United Lee Charnleyem ws. dostępności na rynku młodego Anglika. “Czerwone Diabły” miały wycenić 21-latka na 18-20 milionów funtów, a tymczasem przedstawiciel “Srok” zażądał aż 50 milionów funtów.

Przedstawiciele Manchesteru United mieli zostać zaskoczeni stanowiskiem Newcastle. Sam zawodnik jest ponoć chętny na przenosiny na Old Trafford, ale zaporowa cena postawiona przez “Sroki” może sprawić, że “Czerwone Diabły” poszukają innych, alternatywnych celów transferowych.

Wśród przedstawicieli Manchesteru United ma panować przekonanie, że obecne ceny na rynku transferowym nie odzwierciedlają prawdziwych wartości zawodników, w szczególności jeżeli dotyczy to młodych brytyjskich talentów.

Ponadto władze klubu z Old Trafford odnoszą wrażenie, że gdy to “Czerwone Diabły” zgłaszają się po jakiegoś piłkarza, to wręcz muszą płacić swego rodzaju “podatek” od renomy drużyny i ceny zawodników są jeszcze bardziej zawyżane przez ich aktualnych pracodawców.

Dalej James Ducker podaje, że Ole Gunnar Solskjaer, już w pierwszym dniu przedsezonowych przygotowań, zebrał wokół siebie wszystkich zawodników i oznajmił, że nie będzie tolerował problemów, z jakimi drużyna zmagała się w poprzednich rozgrywkach.

Norweg miał jasno przedstawić swoje wymagania wobec zawodników Manchesteru United i zapowiedzieć, że niedopuszczalnym jest, aby w nadchodzącym sezonie “Czerwone Diabły” po raz kolejne zakończyły występy w Premier League na tak odległej pozycji jak w minionej kampanii (6. miejsce).

Dyskusja