Getty Images

Romelu Lukaku nie znalazł się w kadrze na pierwszy przedsezonowy sprawdzian Manchesteru United przeciwko Perth Glory. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Ole Gunnar Solskjaer wyjaśnił, że absencja Belga spowodowana była drobnym urazem i niechęcią sztabu do ryzykowania dalszym zdrowiem 26-latka.

Od kilku tygodni mówi się jednak o tym, że reprezentant Belgii może latem opuścić Old Trafford. Negocjacje ws. zakupu 26-latka w ostatnim czasie potwierdził Inter Mediolan. Sam zawodnik także nie ukrywa chęci przenosin do Serie A.

Choć Lukaku nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Perth Glory, to zjawił się w sobotę razem zresztą drużyny na Optus Stadium. Gdy Belg opuszczał stadion po meczu, miał zostać wypytany przez dziennikarzy na temat swojej przyszłości. Napastnik Manchesteru United skomentował te doniesienia krótko, przekazując tajemniczo, że dziennikarze “dowiedzą się czegoś więcej w przyszłym tygodniu”.

Tymczasem na pomeczowej konferencji prasowej, Ole Gunnar Solskjaer, pytany o to czy Romelu Lukaku będzie piłkarzem Manchesteru United w przyszłym sezonie, nie zagwarantował tego, ale też dodał, że póki co “Czerwone Diabły” nie otrzymały żadnej oferty za Belga, którą biorą pod uwagę.

Dyskusja