leedsunited.com

Leeds United opublikowało listę zawodników powołanych na towarzyskie starcie z Manchesterem United. Marcelo Bielsa w wyborze składu będzie brał pod uwagę 16 zawodników. Wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch Polaków – Kamila Miazka i Mateusza Bogusza.

Po wygraniu pierwszego meczu towarzyskiego przed sezonem 2019/20, uwaga Manchesteru United skupia się już na najbliższym rywalu – Leeds United. Marcelo Bielsa, trener trzeciej drużyny Championship poprzedniego sezonu, podał szesnastoosobową kadrę na to spotkanie. Leeds ma już za sobą dwa wygrane sparingi – 5:0 z York i 2:1 z Guiseley.

Marcelo Bielsa podjął dość zaskakującą decyzję – podzielił swoją drużynę na dwie ekipy. Pierwsza z nich wyleciała do Australii na mecze z Manchesterem United i WS Wanderers, zaś druga trenuje w Anglii, by być dobrze przygotowana kondycyjnie do nowego sezonu. Trener Leeds pozostanie w Wielkiej Brytanii aż do początku następnego tygodnia i uda się do Perth dopiero na mecz z “Czerwonymi Diabłami”.

Kadra Leeds United na spotkanie z Manchesterem United:

Bramkarze: Kiko Casilla, Kamil Miazek

Obrońcy: Gaetano Berardi, Liam Cooper, Stuart Dallas, Barry Douglas, Bryce Hossannah, Clarke Oduor

Pomocnicy: Mateusz Bogusz, Adam Forshaw, Jack Harrison, Pablo Hernandez, Kalvin Phillips, Jordan Stevens

Napastnicy: Patrick Bamford, Kemar Roofe

Przed środowym meczem z Perth wielki podziw dla Marcelo Bielsy wyraził Juan Mata.

– Naprawdę bardzo go lubię i podziwiam. Jest legendą w byciu menedżerem. Każda drużyna, która jest przez niego zarządzana, gra ofensywnie i robi wszystko, by wygrać. Preferuje odważny styl i nie boi się konsekwencji tego. Lubię takie podejście.

– Myślę, że jest bardzo uczciwym i odważnym człowiekiem. Podobało mi się, że kibice mogą cieszyć się nie tylko z wyników drużyny, ale też ze stylu gry. Leeds będzie więc ciężkim rywalem. Trudno pokonać drużyny Bielsy, a biorąc pod uwagę moment sezonu, w którym jesteśmy, czeka nas ciężki mecz. Życzę im wszystkiego najlepszego, podobnie jak Bielsy, bo naprawdę go lubię.

Ostatni mecz ligowy pomiędzy Manchesterem United a Leeds miał miejsce w 2005 roku. Spotkania przeszły do historii jako niezwykle intensywne i atrakcyjne dla kibiców. Zwykło się je określać “derbami Pennines” – od nazwy gór Pennińskich w północnej części Anglii.

– Odkąd dołączyłem do Manchesteru United słyszę, jak wielka rywalizacja była pomiędzy Leeds a “Czerwonymi Diabłami” – opowiada dalej Mata – Jeśli mam być szczery, chciałbym to zobaczyć i wziąć udział w meczu Premier League pomiędzy Man Utd a Leeds. Szkoda, że nie udało im się awansować w poprzednim sezonie, ale mam nadzieję, że w końcu im się uda. Obyśmy mogli być świadkiem kolejnego żywego meczu pomiędzy nami, tak jak kiedyś.

Dyskusja