Getty Images

Manchester United nie zamierza rezygnować ze sprowadzenia środkowego obrońcy. W razie gdyby nie powiodły się negocjacje z Leicester City w sprawie Harry’ego Maguire’a, na Old Trafford może trafić 18-letni obrońca Monaco – Benoit Badiashile. Tak przynajmniej twierdzi francuskie “L’Equipe”.

Celem numer jeden Manchesteru United w tym momencie jest transfer środkowego obrońcy. “Czerwone Diabły” negocjują z Leicester City transfer Harry’ego Maguire’a (“The Sun” podało nawet, że porozumienie zostało osiągnięte, jednak do tej pory żadne z wiarygodniejszych źródeł nie potwierdziło tej informacji), lecz muszą przygotować się na wypadek, gdyby “Lisów” swoją ofertą nie udało się przekonać.

Alternatywą dla Maguire’a, zdaniem “L’Equipe”, jest Benoit Badiashile – 18-letni obrońca AS Monaco. Zdaniem dziennika wysłannicy Manchesteru United uważnie monitorują sytuację reprezentanta Francji do lat 19. Ewentualny transfer znakomicie wpisałby się w taktykę obraną przez “Czerwone Diabły” tego lata i na Old Trafford trafiłby kolejny utalentowany młody piłkarz z dużym potencjałem. Do Man Utd trafili już dwaj 21-latkowie: Daniel James oraz Aaron Wan-Bissaka.

Badiashile przebił się do pierwszej drużyny Monaco i wywalczył nawet miejsce w pierwszym zespole. Na początku kampanii nie znajdował się nawet w kadrze, jednak pod koniec 2018 roku zdobył zaufanie trenera i regularnie rozpoczynał mecze w wyjściowej jedenastce. Łącznie takich występów uzbierał 29.

Wedle doniesień “L’Equipe”, Monaco za obrońcę chciałoby otrzymać przynajmniej 30 milionów euro. Wśród drużyn zainteresowanych Benoitem Badiashilem wymienia się także Valencię oraz Wolverhampton.

Dyskusja