manutd.com

Kadry Manchesteru United do lat 23 oraz do lat 18 powróciły w sobotę do Anglii z przedsezonowego zgrupowania w Austrii.

To już trzeci rok z rzędu, kiedy zawodnicy Akademii klubu z Old Trafford przygotowują się do nowych rozgrywek w Austrii. Wcześniej jednak robili to w Obertraun, a teraz przenieśli się do miejscowości Lindabrunn, bliżej Wiednia.

W kadrze obu drużyn zabrakło m.in. Jamesa Garnera, Tahitha Chonga, Angela Gomesa i Masona Greenwooda, którzy otrzymali od Ole Gunnara Solskjaera szansę wyjazdu na tournee do Australii i Azji z pierwszą drużyną “Czerwonych Diabłów”.

– Byliśmy już w Austrii przy okazji dwóch ostatnich okresów przygotowawczych i byliśmy naprawdę zadowoleni z ośrodka w Obertraun, jednak pobyt w Lindabrunn był dla nas zmianą otoczenia i scenerii – mówił szef Akademii Manchesteru United, Nicky Butt.

– Ta lokacja jest bliżej lotniska, co oznacza mniej podróżowania. Ponadto obsługiwała nas ta sama firma, a koniec końców, to nasz obóz był w idealnym położeniu. Jest nieco na uboczu i w odosobnieniu, ale posiada świetne zaplecze treningowe. Nie jest to może elegancki ośrodek, ale skromne miejsce, które jest doskonałym środowiskiem do ćwiczeń.

– Naprawdę ważnym jest, aby zawodnicy na stracie sezonu dobrze się ze sobą dogadywali, jako że przez te kilka pierwszych tygodni budują więzi i relacje między sobą. Przyjemnie spędzili tam czasu, dużo się śmiali, ale też ciężko pracowali, a o to w tym wszystkim chodzi. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi z tego jak zostało to zorganizowane i tak naprawdę nie mogliśmy prosić o więcej – zakończył.

W czasie pobytu w Austrii podopieczni Neila Ryana zmierzyli się z drużyną Mattersburg U-20, remisując 1:1. Bramkę dla kadry U-18 “Czerwonych Diabłów” zdobył Omari Forson. Z kolei kadra U-23 zmierzyła się z młodzieżą Austrii Wiedeń, ulegając 1:2. Honorową bramkę dla podopiecznych Neila Wooda i Quintona Fortune’a zdobył Arnau Puigmal.

Dyskusja