James Worsfold/Getty Images

Paul Pogba rozegrał w sobotę 45 minut w wygranym przez “Czerwone Diabły” meczu z Perth Glory. Po spotkaniu dziennikarze starali się dopytać Francuza o jego plany na przyszłość. Gwiazdę Manchesteru United w swoich szeregach chętnie widziałby Real Madryt. 

Pomocnik “Czerwonych Diabłów” na pytanie o swoją przyszłość w Manchesterze United odpowiedział krótko i dyplomatycznie.

– Nie ma potrzeby. Nie ma potrzeby, abyśmy o tym rozmawiali – powiedział.

Francuz nieustannie łączony jest z odejściem z Old Trafford, po tym jak sam przyznał w jednym z wywiadów, że chciałby podjąć nowe wyzwanie. Słowa te potwierdzał jego agent, Mino Raiola.

26-letni piłkarz mimo deklaracji swojego menadżera udał się z Manchesterem United do Australii na przedsezonowe tournee. W spotkaniu z Perth Glory, najdroższy piłkarz dwudziestokrotnego mistrza Anglii zaliczył 45 minut.

Ole Gunnar Solskjaer przyznawał we wcześniejszych wywiadach, że Manchester United nie ma zamiaru pozbywać się Pogby i nie musi tego robić, ponieważ zawodnik wciąż ma ważny kontrakt. Norweg dodał, że póki co do klubu nie wpłynęła żadna oferta za francuskiego pomocnika.

Menedżer Manchesteru United na pomeczowej konferencji prasowej został zapytany o wybór kapitana na przyszły sezon oraz czy uwzględniana jest kandydatura Paula Pogby do tejże roli. Jego odpowiedź była zdecydowana i krótka:

– Tak. Nie uważam, że powinienem to tłumaczyć. Przedyskutujemy to później.

Paul Pogba w koszulce “Czerwonych Diabłów” ponownie pojawi się prawdopodobnie w najbliższą środę (17.07), podczas drugiego meczu kontrolnego przeciwko Leeds United.

Dyskusja