Brytyjska prasa: kwota kością niezgody w transferze Maguire’a do MU

The Telegraph, Evening Standard, The Independent, MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United po transferze Daniela Jamesa oraz Aarona Wan-Bissaki wciąż stara się wzmocnić swoją drużynę przed nadchodzącym sezonem. Priorytetem transferowym “Czerwonych Diabłów” na tę chwilę ma być Harry Maguire.

W ostatnich dniach wybuchła gorąca dyskusja na temat transferu Harry’ego Maguire’a do Manchesteru United za 60 milionów funtów z bonusami wynoszącymi dodatkowe 20 milionów funtów. Takie rewelacje w minioną niedzielę podawało “The Sun”. 26-letni Anglik miał w poniedziałek odbyć testy medyczne, ale do niczego takiego nie doszło.

Brytyjska prasa, ta bardziej wiarygodna niż przytoczony tabloid, jest zgodna w tym, że kością niezgody między oboma klubami jest kwota, jaką za swojego piłkarza życzy sobie Leicester City.

“The Telegraph” donosi, że władze “Lisów” są pewne, że Maguire w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ich klubu. Żeby stało się inaczej, klub zainteresowany 26-latkiem, musi wyłożyć kwotę wyższą niż rekord transferowy dotyczący zakupu obrońcy, który ustanowił Virigil van Dijk, gdy przenosił się w 2018 roku z Southampton do Liverpoolu. Ta wynosiła 75 milionów funtów.

Harry Maguire rozpoczął treningi z ekipą Brendana Rodgersa na obozie przygotowawczym we Francji i jak podaje brytyjski dziennik, nie dawał on żadnych oznak niezadowolenia z obecnej sytuacji.

“The Telegraph”, “Evening Standard” oraz “The Independent” są zgodne w tym, że Manchester United wycenił wartość piłkarza grającego na środku obrony na 50-60 milionów funtów. Leicester City domaga się natomiast kwoty w granicach nawet 90 milionów funtów.

“Evening Standard” pisze, że Manchester United ma nadzieję na obniżenie wymagań włodarzy Leicester City po transferze Mathijsa de Ligta do Juventusu, który ma kosztować ekipę z Turynu 70 milionów funtów. Holender jest zdecydowanie młodszym piłkarzem od Maguire’a, a poprzez poprzedni sezon wyrobił sobie znacznie lepszą markę.

Sam Harry Maguire ponoć chciałby podjąć nowe wyzwanie w klubie lepszym od Leicester City i grającym o najwyższe cele. 26-letni Anglik nie ma zamiaru jednak wymuszać transferu, choć rzekomo poinformował klub o chęci odejścia.

Ole Gunnar Solskjaer jest zdeterminowany, aby to właśnie piłkarz “Lisów” wzmocnił defensywę “Czerwonych Diabłów” przed nadchodzącym sezonem. Leicester City nie znajduje się jednak pod żadną presją finansową i prawdopodobnie nie ugnie się w negocjacjach, więc nie obniży swoich żądań.

Zdaniem “Manchester Evening News”, Ed Woodward wraz z komisją rekrutacyjną, przygotowują kolejną ofertę. Kluby pozostają w stałym kontakcie, negocjując cenę piłkarza. Rywalem Manchesteru United w walce o podpis 26-latka miał być Manchester City, jednak wygórowane żądania włodarzy Leicester City odwiodły “The Citizens” od pomysłu ściągnięcia rosłego defensora.

Jak donosi “MEN”, decyzja odnośnie do Harry’ego Maguire’a ma zostać podjęta pod koniec lipca. Tymczasem tegoroczne letnie okienko transferowe w Premier League zamyka się 8. sierpnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze