TF-Images/Getty Images

W ostatnich dniach ucichł temat transferu Bruno Fernandesa do Manchesteru United. Z nowymi rewelacjami wróciły jednak portugalskie media, które sugerują, że w do końca obecnego tygodnia Manchester United złoży ofertę za piłkarza Sportingu Lizbona.

Portugalskie gazety takie jak “A Bola”, “Correiro de Manha”, “Jornal de Noticias” oraz “Record” informują, że Manchester United nie zaprzestał działań w walce o Bruno Fernandesa. Nie wszystkie są jednak zgodne co do tego, że transfer znajduje się na ostatniej prostej.

“A Bola” od dwóch tygodniu trzyma się wersji, że “Czerwone Diabły” ruszą po piłkarza Sportingu Lizbona dopiero po zakontraktowaniu nowego obrońcy, prawdopodobnie Harry’ego Maguire’a. Do takiego ruchu ma dojść niezależnie od przyszłości Paula Pogby. Gazeta dodatkowo donosi, że agent piłkarza, Miguel Pinho, ponownie wyruszy do Londynu, aby potwierdzić kwotę oferowaną przez klub z Old Trafford. Manchester United ma zaproponować 55 milionów funtów, lecz zdaniem portugalskiego dziennika taka kwota nie przekona włodarzy “Lwów”.

Inne media podchodzą do tej kwestii bardziej optymistycznie. “Correio da Manha” mówi o tym, że kwota wynosząca 55 milionów funtów to ostateczna suma, jaką Manchester United może zapłacić za Portugalczyka i nie ma mowy o jej podwyższeniu. Propozycja ma dotrzeć na Estadio Jose Alvalade w ciągu kilku dni, do końca obecnego tygodnia.

Choć prezydent Sportingu, Frederico Varandas, życzy sobie ofert w wysokości 75 milionów funtów, to najprawdopodobniej nie będzie robił problemów Bruno Fernandesowi, zwłaszcza, że i pobije on rekord klubowy rekord transferowy. Podobne słuchy dochodzą ze źródeł Jornal de Notícias. Potwierdzają, że jeśli klub z Old Trafford podwyższy swoją ofertę z 40 milionów euro do 60 milionów euro płaconych z góry i uwzględni dodatkowe bonusy zależne od statystyk piłkarza i wyników klubu, Sporting może to zaakceptować. Idealnym scenariuszem miałoby być uzyskanie 80 milionów funtów, ale 70 milionów funtów również by wystarczyło.

Tymczasem “Record” ostrzega “Czerwone Diabły” i sugeruje im pośpiech w sprawie transferu portugalskiego pomocnika. Okno transferowe w Premier League zamyka się dużo wcześniej niż w innych krajach. Po 8 sierpnia Manchester United nie będzie mógł dokonywać transferów do klubu.

Bruno Fernandes może pochwalić się niezwykłymi – jak na pomocnika – liczbami osiągniętymi w poprzednim sezonie. W 53 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach Portugalczyk zdobył 32 gole i 18 asyst.

Dyskusja