Getty Images

Jak podaje stacja Sky Sports, Inter Mediolan ma w tym tygodniu złożyć Manchesterowi United nową ofertę za Romelu Lukaku. Tym razem ma ona dotyczyć definitywnego transferu i opiewać na kwotę 60 milionów funtów plus bonusy.

Władze włoskiego klubu chcieliby jednak rozbić płatność za transfer Belga na dwa bądź trzy lata, ale w ten sposób liczą, że przybliżą się do ceny, jaką klub z Old Trafford miał żądać za swojego napastnika, a ta ma ponoć wynosić ponad 79 milionów funtów, a więc więcej niż “Czerwone Diabły” zapłaciły za 26-latka Evertonowi. Dla Interu byłby to zdecydowanie rekordowy transfer.

Przypomnijmy, że dyrektor sportowy Interu Mediolan, Piero Ausilio, był w ubiegłym tygodniu w Londynie i prowadził rozmowy z działaczami Manchesteru United na temat transferu Romelu Lukaku, co sam potwierdził wracając już do Włoch.

Pierwsza oferta klubu z Serie A miała jednak dotyczyć 2-letniego wypożyczenia zawodnika z obowiązkiem wykupu po tym okresie i następującym podziałem płatności: 9 milionów funtów płatne z góry oraz po 27 milionów funtów płatne po każdym kolejnym sezonie gry Lukaku w Interze. To jednak nie zostało przyjęte z aprobatą przez włodarzy klubu z Old Trafford.

Sky Sports podaje jednak, że Inter szykuje nową, lepszą ofertę dla “Czerwonych Diabłów”. Ta ma opiewać na 60 milionów funtów plus bonusy i dotyczyć transferu definitywnego Belga do Mediolanu.

Władze Interu chcą przyśpieszyć temat potencjalnego transferu Romelu Lukaku, bowiem zdają sobie sprawę, że do końca letniego okna transferowego w Anglii pozostało jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, a “Czerwone Diabły” w przypadku sprzedaży Belga, będą chciały poszukać jego następcy.

Lukaku obecnie przebywa na zgrupowaniu Manchesteru United w Australii, gdzie drużyna Ole Gunnara Solskjaera przygotowuje się do środowego starcia z Leeds United. Następnie podopieczni norweskiego menedżera udadzą się do Singapuru, gdzie w najbliższą sobotę podejmą towarzysko…Inter Mediolan.

Dyskusja