manutd.com

David de Gea jest bliski podpisania nowego kontraktu z Manchesterem United, który uczyni go najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie. Brytyjskie media, w tym m.in. dzienniki “Manchester Evening News” i “The Telegraph” oraz stacja Sky Sports podają, że przedstawiciele “Czerwonych Diabłów” są niemal pewne, że uda im się przedłużyć umowę z hiszpańskim golkiperem.

Władze klubu z Old Trafford miały zaoferować Davidowi de Gei tygodniówkę w wysokości 350-370 tysięcy funtów tygodniowo, co uczyni go najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie.

Negocjacje toczyły się przez bardzo długi czas, a zainteresowanie Hiszpanem wyrażało m.in. Paris Saint-Germain. Według doniesień “Manchester Evening News”, klub ze stolicy Francji w maju wystosował nawet propozycję do bramkarza Manchesteru United, przez którą De Gea zaczął rozmyślać o swojej przyszłości.

Ostatecznie wydaje się, że Hiszpan zostanie na Old Trafford na długie lata, będąc jedną z głównych twarzy odbudowy Manchesteru United przez Ole Gunnara Solskjaera. Na to wskazuje choćby wypowiedź menedżera z wtorkowej konferencji prasowej, który najwyraźniej puścił “oczko” do fanów w tej kwestii:

– David zagra jutro przeciwko Leeds i mam nadzieję, że osiągniemy z nim porozumienie. Tak jak mówiłem wiele razy, musimy poczekać aż klub i David de Gea ogłoszą to sami, czy tak się stanie – jeśli i kiedy.

28-letni bramkarz był wybierany zawodnikiem sezonu Manchesteru United rekordowe, cztery razy. Hiszpan nie brał udziału w pierwszym, wygranym, sparingowym meczu przeciwko Perth Glory, ale wystąpi w konfrontacji z Leeds United.

Dyskusja