Sky Sports

Na wtorkowej konferencji prasowej Ole Gunnar Solskjaer potwierdził, że do kadry 24 zawodników dołączy jeszcze trzech piłkarzy. Gracze dotrą do zespołu podczas obozu w Singapurze.

Po zakończeniu zgrupowania w Australii, Manchester United uda się do Singapuru, aby kontynuować swoje przygotowania do sezonu 2019/2020. Tam do drużyny dołączą Dean Henderson, Matteo Darmian oraz Fred.

W środę “Czerwone Diabły” zmierzą się z Leeds United na Optus Stadium, stadionie, na którym toczył się mecz z Perth Glory. W czwartek ekipa Solskjaera uda się do Azji na drugą część swoich przygotowań, gdzie rozegra International Champions Cup

Podczas wtorkowej konferencji Solskjaer został zapytany o nieobecnych zawodników. Norweg potwierdził, że w Azji oczekuje na przylot trzech kolejnych piłkarzy.

– Po tym, jak dostali trochę wolnego, przyjadą do Singapuru. Oczekujemy tam Deana [Hendersona], Freda oraz Matteo [Darmiana] – powiedział.

Matteo Darmian i Fred nie znaleźli się na pokładzie samolotu do Australii z powodów rodzinnych. Dean Henderson natomiast nie został uwzględniony prawdopodobnie z przyczyn transferowych. Ostatecznie dołączy od jednak do pierwszego zespołu.

Pojawienie się młodziutkiego golkipera oznacza, że Solskjaer w Azji będzie mógł wybierać spośród pięciu bramkarzy. Obecnie na zgrupowaniu znajdują się David de Gea, Sergio Romero, Lee Grant oraz Joel Pereira.

Dyskusja